W Śremie: W sobotnie popołudnie warto przyjść na Stadion Miejski [ZAPROSZENIE]

Krzysztof Ratajczak
W sobotę, 18 maja o godzinie 17.00 pierwszy zespół Warty Śrem zmierzy się z liderem grupy wschodniej ligi Klasy Okręgowej, drużyną Czarnych Czerniejewo.

Warta po kryzysie i dwóch porażkach z zespołami Lidera Swarzędz i IKP Olimpia Poznań, w ostatniej kolejce już pod trenerską opieką duetu Ściak - Mocek odniosła wysokie 8-3 zwycięstwo z zespołem Phytopharm Klęka.

Czarni Czerniejewo to z pewnością przeciwnik zdecydowanie bardziej wymagający, ale jak pokazała runda wiosenna także do pokonania, co udowodniły zespoły Avii Kamionki i Polonii II Środa Wielkopolska. Sobotni rywale Warciarzy także dwukrotnie remisowali, co przy jednym remisie i samych wygranych na jesień, pokazuje że możliwe jest pozbawienie ich kolejnych ligowych punktów.

Pierwszy mecz w tym sezonie obu ekip w Czerniejewie pokazał, że śremski zespół jest w stanie powalczyć z wyżej notowanym rywalem. Wówczas w pierwszej połowie po bardzo wyrównanej grze był remis 2-2. Oba zespoły grały szybko i bez jakichkolwiek kompleksów, dzięki czemu kibice otrzymali porządną dawkę futbolu. Niestety w tamtym meczu druga połowa to już popis gospodarzy, którzy to spotkanie wysoko wygrali.

Obserwując to, w jakim punkcie obecnie są oba zespoły, w sobotę w Śremie można spodziewać się gry otwartej bez jakichkolwiek kalkulacji, w której celem dla obu stron będą trzy punkty. Warciarze z pewnością będą chcieli przed własną publicznością pokazać, że żadnego kryzysu obecnie nie ma, a mecz z liderem to zawsze najlepsza do tego okazja.