Wojciech Kolańczyk złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie

Katarzyna Baksalary
Wojciech Kolańczyk, tak jak i inni szermierze po długiej przerwie wrócił na planszę. Powrót i start w Akademickich Mistrzostwach Polski okazał się bardzo szczęśliwy dla wychowanka Leszka Drobińskiego i klubu UKS PGK Śrem Mróz Manieczk, a obecnie zawodnika AZS Wratislavia Wrocław.

Akademickie Mistrzostwa Polski: rywalizacja studentów w Krakowie

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie w piątek i sobotę, czyli 11 i 12 września. Wśród zawodników zmagających się na planszach pojawił się również utalentowany szpadzista z Manieczek Wojciech Kolańczyk.

Powrót na planszę po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju był bardzo szczęśliwy dla naszego szpadzisty, który obecnie jest zawodnikiem wrocławskiego AZS Wratislavia. Do wrocławskiego klubu Wojciech Kolańczyk przeniósł się w momencie podjęcia studiów na kierunku Zarządzania w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu właśnie.

Kolańczyk na planszy bez przegranych pojedynków

Stając do rywalizacji, Wojciech Kolańczyk potwierdził swoje aspiracje do zwycięstwa w mistrzostwach, wygrywając w eliminacjach grupowych wszystkie pojedynki. Zwycięska passa towarzyszyła szpadziście również w fazie pucharowej.

W ćwierćfinale szpadziście z Manieczek przyszło się zmierzyć z Grzegorzem Czechowskim reprezentującym Uniwersytet Warszawski. Pojedynek zakończył się wynikiem 15:9 dla Kolańczyka i dał mu awans do strefy medalowej.

Kolejnym rywalem Wojtka - już w półfinale - okazał się Sebastian Majgier reprezentujący Politechnikę Śląską. Starcie tych zawodników od początku przebiegało pod dyktando szpadzisty z Manieczek i zakończyło się zwycięstwem 15:10 dla niego.

Finałowa walka Wojtka Kolańczyka

Na planszy podczas finałowego pojedynku z Wojciechem Kolańczykiem spotkał się Bartosz Staszulonek, również reprezentant Politechniki Śląskiej. Początkowo to właśnie Staszulonek wyszedł na prowadzenie, dwukrotnie trafiając naszego szpadzistę. Przewaga zawodnika ze Śląska nie trwała jednak długo. Z każdą minutą dominacja Wojciecha Kolańczyka w tym starciu była coraz bardziej widoczna i ostatecznie wygrał on pojedynek wynikiem 15:6 zdobywając tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Sprawdźcie, co powiedział Wojciech Kolańczyk po zakończonym turnieju:

Wojciech Kolańczyk złotym medalistą Akademickich Mistrzostw ...

Śrem na starych pocztówkach. Tak dawniej wyglądało nasze mia...

Balony Dolsk. Dolsk gospodarzem jednego z konkursów Balonowych Mistrzostw Polski 2020

Balony Dolsk. Dolsk gospodarzem jednego z konkursów Balonowy...