Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze WOŚP z gminy Książ Wielkopolski gotowi do działania! W niedzielę będzie można ich spotkać na terenie całej gminy [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Rekordowa liczba wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kwestować w gminie Książ Wielkopolski. Podczas 32. finału WOŚP na terenie całej gminy będzie można spotkać ponad 80 osób z charakterystycznymi puszkami. W sobotę 27 stycznia w siedzibie ksiąskiego Centrum Kultury odbyło się ostatnie spotkanie organizacyjne. Gościem specjalnym był policjant z miejscowego Posterunku Policji, który poruszył zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Ponad 80 wolontariuszy będzie kwestować w gminie Książ Wielkopolski

Po raz kolejny gmina Książ Wielkopolski zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku razem z WOŚP zagra rekordowa liczba wolontariuszy. Jak mówiła na naszych łamach Mariola Kaźmierczak, dyrektorka ksiąskiego Centrum Kultury zgłosiło się ponad 80 osób. W sobotę w samo południe wolontariusze spotkali się w gościnnych progach ksiąskiego CK. Był to ostatni moment na odbiór pakietów wolontariuszy i ostatnie wskazówki przed niedzielnym kwestowaniem, które przekazała Anna Kaczmarek z ksiąskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gościem specjalnym sobotniego spotkania był asp. Dawid Wojciechowski z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Podczas rozmowy z wolontariuszami policjant mówił o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie kwestowania. Jak dodał, nad bezpieczeństwem wolontariuszy będą czuwali policjanci.

Gdzie będzie można spotkać wolontariuszy?

Jak już wspominaliśmy na samym początku, wolontariusze pojawią się na terenie całej gminy Książ Wielkopolski. Będzie można ich spotkać m.in. na ksiąskim rynku czy w pobliżu kościołów, co zostało wcześniej uzgodnione z księżmi z poszczególnych parafii. Kwestować będą również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Do zbiórki przyłączy się również grupa Kulturalne Morsy.

Wolontariusze WOŚP z gminy Książ Wielkopolski gotowi do dzia...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto