WOPR Śrem. Stanica ratowników zmienia się na lepsze

Bartosz Klimczuk
Stanica ratowników zmienia się na lepsze
Stanica ratowników zmienia się na lepsze Bartosz Klimczuk
WOPR Śrem. Od kilku miesięcy, po tym, jak w czerwcu tego roku powstał nowy, miejsko-powiatowy oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Śremie, trwa generalny remont stanicy przy jeziorze Grzymisławskim. Prace wykończeniowe mają być gotowe do końca roku.

Od stycznia następnego roku ruszają nowe kursy na ratownika, nic więc dziwnego, że remont stanicy WOPR przy jeziorze Grzymisławskim posuwa się w szybkim tempie. Po jego zakończeniu, w budynku znajdzie swoje miejsce sala wykładowa, zaplecze socjalne oraz pomieszczenia na sprzęt.

W tym roku chcemy zamknąć temat remontu, aby jak najszybciej nasz oddział miał pomieszczenia do szkoleń. W czerwcu tego lata na kurs zgłosiło się 56 osób i aby przeszkolić wszystkich zainteresowanych, musieliśmy wynajmować salę - tłumaczył Krzysztof Gabrysiak, prezes Zarządu Miejsko-Powiatowego WOPR w Śremie.

Remontowany budynek został użyczony śremskiemu oddziałowi WOPR przez gminę Śrem na kolejne 20 lat. Samorząd również dołożył się do remontu i sfinansował utwardzany zjazd aż do slipu. Odświeżanie siedziby z zewnątrz i wewnątrz jest już pokrywane w ramach własnych kosztów oddziału WOPR.

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie