WOŚP w Śremie po raz pierwszy zagrał w 1993 r. Zobaczcie relację "TŚ" z tamtego finału

red.
Śrem: WOŚP po raz pierwszy zagrał w 1993 r. Także u nas! [ZDJĘCIA]
Śrem: WOŚP po raz pierwszy zagrał w 1993 r. Także u nas! [ZDJĘCIA] fot. arch. Tygodnika Śremskiego
Był 1993 rok. Z tygodniowym opóźnieniem – w sobotę 15 stycznia, ale za to z wielkim zaangażowaniem lokalni działacze zorganizowali w Śremie zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tak to wtedy relacjonował Tygodnik Śremski: „już od godziny 10.00 zbierane były pieniądze na operacje dzieci z wadami wrodzonymi serca. Ucieszyła nas wszystkich pogoda sprzyjająca takiej akcji.

Od 12.00 w kinie „Słonko” trwały przygotowania do koncertu. Godzinę później przyjechał „Star” z nagłośnieniem z Gostynia. I tu się zaczęło. Zamówione zostało kompletne nagłośnienie przede wszystkim na „tyły” a przyjechały „przody” („tyły” i „przody” to komplet nagłośnienia). Na szczęście zostało to wyjaśnione i półtorej godziny później nagłośnienie zostało skompletowane.

W tym samym czasie na Jezioranach przy pawilonie i na samym targowisko największy ruch. Ludzie idący z pracy i po piątkowych zakupach licznie odwiedzali punkty zbiórki pieniędzy. Było już jasne, że nie wystarczy serduszek”. Przygotowania do koncertu po perypetiach z nagłośnieniem zostały zakończone szczęśliwie. I przy nadkomplecie widowni rozpoczęło się wielki koncertowanie.

Zanim nastąpił koncert, przez godzinę muzycy stroili instrumenty. Słuchacze na scenie zobaczyli i usłyszeli: śremską grupę Dark Flowers, zespół Marians z Choszczna, Plum – Bum z Obornik, kolejny zespół z Choszczna – Noe, Prohibicja z Obornik oraz kolejne dwie kapele ze Śremu – Empire i R.O.W.E.R.
W tym czasie, gdy w kinie koncertowano, liczono zebrane pieniądze.

„Pod koniec wielkiego koncertu dotarła ekipa z poczty z ostateczną sumą pieniędzy, których naliczono 70 milionów 349 tysięcy 824 złote oraz biżuterię i walutę obcą” - relacjonował TŚ.

WOŚP 2013: 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śremie

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie