Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WTZ w Śremie na półmetku projektu "Eko-Edukator". Osoby niepełnosprawne też mogą edukować i promować ekologię

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
WTZ w Śremie na półmetku projektu "Eko-Edukator". Osoby niepełnosprawne też mogą edukować i promować ekologię
WTZ w Śremie na półmetku projektu "Eko-Edukator". Osoby niepełnosprawne też mogą edukować i promować ekologię Katarzyna Baksalary
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Śremie (WTZ Śrem) od jakiegoś czasu realizują projekt pod hasłem "Eko-Edukator". Podopieczni śremskich WTZ nie tylko sami uczą się o ekologii i filozofii "zero waste", ale również zdobytą wiedzę przekazują dzieciom. Jak się okazuje, osoby niepełnosprawne świetnie sprawdzają się w roli "Eko-Edukatorów".

Ekologiczna edukacja realizowana przez WTZ Śrem

Spotkanie podsumowujące pewien etap projektu "Eko-Edkukatorzy" realizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Śremie odbyło się w piątek 10 czerwca w ogrodzie "Raj-ka" stworzonym przez podopiecznych śremskich WTZów. Na spotkanie oprócz uczestników projektu przybyli również burmistrz Adam Lewandowski, wicestarosta Piotr Ruta oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, która jest partnerem akcji.

W pierwszej kolejności zebrani goście usłyszeli więcej informacji na temat projektu oraz jego założeń, później mieli okazje poznać uczestników projektu. Przedstawiając ich Ewelina Bednarska-Dopierała, eko-animator projektu, podkreślała, jak świetnie sprawdzili się do tej pory realizując projekt, oraz jakie cechy są ich mocną stroną na przykład poczucie humoru czy pracowitość.

Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności przez uczestników WTZ

Oprócz realizacji projektu, czyli zdobywania wiedzy na temat ekologicznej uprawy warzyw i ziół, tworzenia eko przetworów zgodnie z zasadą zero waste oraz podstawy pszczelarstwa, a następnie przekazania tej wiedzy dzieciom podczas spotkań w szkole uczestnicy projektu nabierają też pewności siebie w kontakcie z innymi osobami i wystąpień publicznych, natomiast dzieci uczą się, że osoby niepełnosprawne, co do zasady niczym nie różnią się od nich mimo tego, że są trochę mniej sprawne.

Tego typu projekty to innowacyjny sposób wsparcia osób z niepełnosprawnościami, który ma pozwolić im wejść na rynek pracy poprzez nabywanie nowych doświadczeń i umiejętności społecznych oraz zawodowych.

Na koniec oficjalnej części spotkania, można było zwiedzić ogród stworzony przez uczestników WTZ, w tym Eko-Edukatorów, oraz skorzystać z okazji na słodko-owocowy poczęstunek.

Na realizację projektu przyznano dotację w wysokości 20 550,00 EUR. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

WTZ w Śremie na półmetku projektu "Eko-Edukator". Osoby niepełnosprawne też mogą edukować i promować ekologię

WTZ w Śremie na półmetku projektu "Eko-Edukator". Osoby niep...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto