Zawodnicy Rapidu Śrem na początku miesiąca walczyli o medale Pucharu Polski w Olsztynie

Krzysztof Ratajczak
W weekend na przełomie listopada i grudnia w Olsztynie rozegrana została kolejna odsłona zawodów z tegorocznego cyklu Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim. Miejscową halę Urania wypełniło około 600 zawodników z całej Polski, oraz reprezentanci klubów z Rosji i Łotwy.

Na zawodach wystąpili także zawodnicy ze śremskiego klubu Rapid. W skład liczącej 12 adeptów taekwondo reprezentacji tym razem weszli: Klaudia Rembielak, Zuzanna Jadwisińczak, Zuzanna Michalska, Jakub Główczyński, Jan Walkowiak, Maksymilian Marciniak, Mikołaj Suszczewicz, Zofia Kierzek, Tymoteusz Miłek, Bartosz Kwieciński, Alicja Skrzypczak oraz Patryk Pieczyński.

W sobotę, 30 listopada rozgrywana była rywalizacja w kategoriach młodzicy oraz juniorzy. Bardzo dobry start zaliczyła Alicja Skrzypczak, która pierwszą walkę wygrała przewagą punktów i dalej miała możliwość walki o złoty medal. Niestety tym razem młoda i utalentowana zawodniczka śremskiego klubu miała mniej szczęścia od swojej rywalki i przegrała nieznacznie na punkty, ale do klubu wróciła z zasłużonym w pełni srebrnym medalem.

Trzecie miejsce na podium w Olsztynie wywalczyli: Mikołaj Suszczewicz , który pierwsze starcie wygrał pewnie 19:14, a w półfinale uległ zawodnikowi z Klubu Sportowego Centuria, Klaudia Rembielak, która równie pewnie zwyciężała w dwóch pierwszych walkach, by dopiero w trzecim starciu, w którym jej rywalką była przyszła zwyciężczyni kategorii, przegrać niewielką różnicą punktów 33:37 oraz Zuzanna Jadwisińczak, która pierwszą walkę wygrała 31:22, jednak ostatecznie nie udało jej się zakwalifikować do finału.

Pozostali zawodnicy z kategorii młodzik i junior tym razem z zawodów wrócili bez zdobywczy medalowej, ale z cennym doświadczeniem startowym.

Na niedzielę, 1 grudnia zaplanowane były w kategorii kadet. Tego dnia swoje pojedynki mieli stoczyć pozostali reprezentanci klubu startujący właśnie z tej kategorii jednak w godzinach porannych doszło do awarii oświetlenia w olsztyńskiej hali, czego następstwem było pęknięcie szyby od lampy. Uszkodzona lampa spadła i roztrzaskała się na polu zawodów wskutek czego jedna z sędzin doznała lekkich obrażeń, a wszystkie pojedynki natychmiast przerwano. Po szybkiej analizie sytuacji sędzia główny zarządził opuszczenie pola zawodów, a po dalszych konsultacjach, decyzją dyrektora zawodów przerwano turniej w kategorii kadet.