Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zostań współtwórcą dokumentalnego spektaklu o epidemii koronawirusa w Polsce. Instytut Grotowskiego zaprasza do udziału w nowym projekcie

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
– W tym niezwykle trudnym i wyjątkowym momencie chcemy kontynuować naszą działalność i opisać co dzieje się tu i teraz. Zapraszamy was do rozmowy o was, o tym, co się dzieje, o kwarantannie. Porozmawiamy, a z tej rozmowy powstanie fragment scenariusza, a potem spektakl. (…) Wierzymy, że każdy ma historię do opowiedzenia, trzeba tylko jej wysłuchać – podkreślają twórcy projektu.
– W tym niezwykle trudnym i wyjątkowym momencie chcemy kontynuować naszą działalność i opisać co dzieje się tu i teraz. Zapraszamy was do rozmowy o was, o tym, co się dzieje, o kwarantannie. Porozmawiamy, a z tej rozmowy powstanie fragment scenariusza, a potem spektakl. (…) Wierzymy, że każdy ma historię do opowiedzenia, trzeba tylko jej wysłuchać – podkreślają twórcy projektu. Pixabay
Instytut Grotowskiego we Wrocławiu właśnie uruchomił specjalną akcję, w ramach której zbiera historie Polaków z wciąż trwającego okresu epidemii. Na ich podstawie powstanie wyjątkowy spektakl dokumentalny w ramach „Teatru na faktach”, który zostanie wystawiony, kiedy instytucja będzie mogła wznowić działalność.

Dokumentalny spektakl Instytutu Grotowskiego oraz działającego w jego ramach „Teatru na faktach”, powstanie z udziałem reżyserów, aktorów i producentów z całego kraju. Zdaniem Jakuba Tabisza i Krzysztofa Kopki, będących pomysłodawcami projektu, w sytuacji, w której teatry pozostają zamknięte do odwołania i tym samym nie mogą prezentować widzom swoich przedstawień, instytucje te powinny skupić się na dokumentowaniu historii ludzi – lekarzy, pielęgniarek, zakażonych, przebywających na kwarantannie, opiekujących się dziećmi, codziennie chodzących do pracy…

Relacje z czasów wielkiej próby

– W tym niezwykle trudnym i wyjątkowym momencie chcemy kontynuować naszą działalność i opisać co dzieje się tu i teraz. Zapraszamy was do rozmowy o was, o tym, co się dzieje, o kwarantannie. Porozmawiamy, a z tej rozmowy powstanie fragment scenariusza, a potem spektakl. (…) Wierzymy, że każdy ma historię do opowiedzenia, trzeba tylko jej wysłuchać – podkreślają twórcy projektu na swoim profilu na Facebooku, na którym na bieżąco będzie można obserwować postępy w pracach nad sztuką.

Warto podkreślić, że rozmowy, do których zaprasza Instytut Grotowskiego nie będą „sztywnymi”, dziennikarskimi wywiadami, ale raczej pogawędkami „od serca” o obecnej sytuacji w Polsce, o strachu, zagrożeniach, ale też nadziei, która wciąż się w nas tli. Chętni mogą przyłączyć się do akcji wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] (w tytule wiadomości należy wpisać „Opowieści z kwarantanny”). Rozmowy online będą przeprowadzane przez reżyserów, aktorów i badaczy „Teatru na faktach” w dogodnym dla wszystkich terminie.

Profil „Teatru na faktach” na Facebooku Instytutu Grotowskiego można śledzić TUTAJ

WIRUSY I BAKTERIE – MASKI, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE >> Sprawdź w naszym sklepie <<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto