MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zostać radnym Śremskiej Rady Seniorów? Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbyło się w Muzeum Śremskim

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
W środę 3 kwietnia w sali Muzeum Śremskiego odbyło się spotkanie dotyczące powołania na następną kadencje nowej Śremskiej Rady Seniorów. Warto poznać szczegóły, jak ubiegać się o mandat radnego w tym gronie i jako aktywny członek społeczności seniorskiej gminy Śrem wziąć udział w wyborach.

Śremska Rada Seniorów - pierwsza kadencja za nami

Pod koniec lutego, a dokładnie 21 lutego, Śremska Rada Seniorów oficjalnie zakończyła pierwszą kadencję tego gremium. Podsumowanie działalności ŚRS pierwszej kadencji odbyło się w sali Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury przy ul. Staszica w Śremie.

Śremską Radę Seniorów powołano do życia w listopadzie 2019 roku, a jej pierwszym przewodniczącym był Wojciech Strabel, który zrezygnował z piastowania tego stanowiska w połowie 2023 roku. Zastąpiła go i doprowadziła do końca pierwszą kadencję ŚRS Teresa Oleksy.

Radni ŚRS w czasie kadencji zajmowali się nie tylko integracją środowiska senioralnego z gminy Śrem ale również problemami seniorów. Wśród nich pojawiały się między innymi te związane z komunikacją miejską czy problemem z dostępem do toalet oraz ich małej ilości na terenie Śremu.

Nowa kadencja Śremskiej Rady Seniorów - jak zostać radnym?

Śremska Rada Seniorów działa jako grono doradcze w tematach związanych ze społecznością seniorów gminy Śrem współpracujące z samorządami oraz instytucjami skierowanymi do seniorów i nie tylko.

W skład Śremskiej Rady Seniorów wchodzi 12 osób, a kadencja trwa pięć lat jednak nie dłużej niż kadencja Rady Miejskiej w Śremie.

Radnym ŚRS zostać może osoba stale zamieszkała w gminie Śrem, w tym:

  • osoby reprezentujące instytucje, organizacje, podmioty działające na rzecz osób starszych (możliwość zgłoszenia maksymalnie dwóch osób)

  • niezrzeszone osoby starsze, które ukończyły 60 lat.

Według wstępnego harmonogramu 6 maja ogłoszony zostanie nabór do ŚRS, który 14 dni, czyli będzie trwał do 20 maja. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszonych kandydatów.

Zgłoszenia kandydata należy dokonać na formularzu, jaki udostępni gmina Śrem wraz z listą poparcia podpisaną przynajmniej przez 20 osób, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami gminy Śrem, popierają tę kandydaturę. Dokumenty złożyć należy w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Śremie w zaklejonej kopercie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto