MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Śremianie wybierają Burmistrza. Tylu mieszkańców poszło do urn w Śremie i gminie. Dane Państwowej Komisji Wyborczej z godz. 12:00

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
To bardzo ważny dzień dla mieszkańców miasta i gminy Śrem. W niedzielę 21 kwietnia w naszym mieście trwa głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Śremianie spośród dwóch kandydatów wybiorą nowego burmistrza Śremu. Jak wygląda frekwencja w lokalach wyborczych? Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane na godzinę 12:00.

Polacy wybierają burmistrzów, wójtów i radnych. Trwają wybory samorządowe

Tak jak dwa tygodnie temu, punktualnie o godz. 7.00 otworzyły się drzwi lokali wyborczych i każdy, kto chce oddać głos w wyborach samorządowych, może zagłosować. Przypomnijmy, że lokale wyborcze otwarte będą do godz. 21.00.

Państwowa Komisja Wyborcza w ciągu dnia podaje informację o frekwencji. Pierwszą informacją są dane z godziny 12:00, które pokazują szczegóły dotyczące tego, ile osób uprawnionych do głosowania ruszyło do urn, żeby wybrać burmistrzów, wójtów i radnych miejskich, powiatowych i do sejmików poszczególnych województw.

Śremianie i mieszkańcy powiatu głosują w wyborach samorządowych. Tyle osób poszło do urn w naszym regionie. Dane PKW z godz. 12:00
Tomasz Barylski

Frekwencja z godziny 12:00. Tak śremianie głosują od rana w lokalach wyborczych

W tym roku w całym kraju frekwencja na godz. 12.00 wynosiła 12,93 procent. W całej Polsce do godz. 12.00 wydano w 1 554 381 kart do głosowania. Najwyższa frekwencja na godz. 12.00 była w województwie podlaskim. Była ona na poziomie 15,83 procent. Najniższą frekwencję natomiast według danych PKW na godz. 12.00 odnotowano w województwie dolnośląskim, gdzie do urn poszło 10,84 procent uprawnionych do głosowania.

Śremianie wybierają nowego burmistrza. Tylu mieszkańców poszło do urn w Śremie i gminie. Dane Państwowej Komisji Wyborczej z godz. 12:00
Tomasz Barylski

W Wielkopolsce na godz. 12.00 frekwencja wynosi 12,15 procent , a wyborcom wydano 144 282 karty do głosowania. W Śremie i na terenie gminy do urn poszło 11,38 procent uprawnionych do głosowania. W obwodowych komisjach wyborczych w naszym mieście i na terenie gminy wydano zaledwie 3 586 kart do głosowania.

Śremianie wybierają Burmistrza. Tylu mieszkańców poszło do u...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto