MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pieniądze dla szpitala w Śremie. Ponad dwa miliony złotych na nowy sprzęt ze środków unijnych. Co zostanie zakupione za tę kwotę?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
We wtorek 14 lutego starosta śremski Zenon Jahns wraz z prezesem śremskiego szpitala Michałem Sobolewskim podpisał w Poznaniu umowę opiewającą na ponad dwa mln złotych dla szpitala w Śremie. Podpisanie umowy dobyło się w Urzędzie Marszałkowskim. Co zostanie zakupione z pozyskanych dla śremskiego szpitala środków?

Szpital w Śremie otrzymał niemal 2,6 mln złotych z REACT-EU

Pieniądze śremskiemu szpitalowi oraz czterem innym szpitalom z Wielkopolski przyznał Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach unijnych działań naprawczych prowadzonych po pandemii COVID-19. Oprócz Śremu pieniądze otrzymały również szpitale ze Słupcy, Nowego Tomyśla, Międzychodu oraz Puszczykowa.

Całość dofinansowania przekazanego na wspomniane placówki medyczne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach instrumentu REACT-EU, to kwota 11,4 mln złotych. Do Śremu z tej puli trafi niemal 2,2 mln złotych.

Umowa przekazania pieniędzy śremskiemu szpitalowi podpisana została we wtorek 14 lutego. Podpisy pod nią złożyli marszałek Marek Woźniak w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Michał Sobolewski, prezes szpitala w Śremie.

Wkład własny powiatu śremskiego to kwota około pół miliona złotych co łącznie z pozyskanym dofinansowaniem daje kwotę niemal 2,6 mln złotych.

Co szpital w Śremie zakupi za pozyskane niemal 2,6 mln złotych dofinansowania?

W ostatnich miesiącach informowaliśmy, że śremski szpital zakupił m.in. nowy aparat rentgenowski oraz tomograf komputerowy. Teraz przyszedł czas na zakupy, które w nowy sprzęt wyposażą m.in. pracownię endoskopową. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, na ten cel zostanie przekazany milion złotych.

Drugi milion złotych przekazany zostanie na zakup m.in. głowic oraz USG dla IOMU, czyli Oddziału Intensywnej Terapii oraz dla Oddziału Wewnętrznego. Pozostałe pieniądze trafią natomiast na urologię oraz laryngologię. Łącznie szpital planuje zakupić 170 sztuk sprzętu medycznego i wyposażenia.

W rozmowie z nami starosta Zenon Jahns zdradził, że oprócz wspomnianych niemal 2,6 mln złotych szpital stara się o kolejne pieniądze. W trakcie oceny jest wniosek na prawie 4 mln złotych, trwa również przygotowanie dokumentacji do kolejnego konkursu w ramach rządowego Funduszu Medycznego.

Starosta śremski jest dobrej myśli, jeśli chodzi o obecnie oceniany wniosek. Jeśli uda się pozyskać kwotę niemal 4 mln złotych, na którą opiewają złożone dokumenty, to zakupiona zostanie najprawdopodobniej nowa karetka dla szpitala (poza systemem) oraz m.in. sprzęt dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i artroskop na Oddział Operacyjny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto