Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Śremie. Sprawdź, gdzie możesz zapisać swoje dziecko w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Śremie. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Śremie. Gdzie zapisać dziecko? Tatsiana Volkava
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Możesz więc zapisać je do jednego z przedszkoli w Śremie. Sprawdź dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak ważne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat może mieć dziecko, aby zostało zapisane do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ukończyło 3 lata. Niekiedy dopuszcza się, aby miało ukończone zaledwie 2,5 roku, zdecydować o tym może placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Śremie?

Rekrutacje w przedszkolach rozpoczynają się na ogół w pierwszym kwartale roku, w lutym i marcu. Jest to uzależnione od danej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i mają zapis w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Zasady rekrutacji - jak wyglądają i gdzie je znaleźć?

Placówki niepubliczne w Śremie działają według przepisów, które określono w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola wcześniej. Pod uwagę bierze się także okoliczności takie, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej albo w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy bądź w formie tradycyjnej, to znaczy złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Śremie możesz uzyskać na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Śremie?

Edukacja przedszkolna pozostaje ogromnie ważna w kontekście rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko uczęszczając do przedszkola poznaje zasady funkcjonowania w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, malować. Zabawa w grupie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Śremie

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Wybierz to, które spełni Twoje oczekiwania.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Śremie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto