Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„To moment, który symbolizuje empatię i troskę o pacjentów". W Śremie symbolicznie otwarto stacjonarne Hospicjum Salus+ [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 16 lat
We wtorek, 10 października przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym szczególnym dniu, w Śremie dokonano symbolicznego otwarcia stacjonarnego Hospicjum Salus+.

Symbolicznie otwarto hospicjum stacjonarne w Śremie

Śremskie hospicjum stacjonarne Salus+ funkcjonuje od początku tego roku kalendarzowego w budynku zlokalizowanym na terenie Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego. Przygotowano tutaj miejsca dla dziesięciu pacjentów, którzy otrzymują kompleksową opiekę ze strony pielęgniarek i specjalistów. Zanim dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi z bardzo ważne przesłanie odczytała Barbara Ratajczak, pielęgniarka oddziałowa hospicjum. Jak podkreśliła jest „to moment, który symbolizuje empatię i troskę o pacjentów w ich najtrudniejszych chwilach życia".

Hospicjum jest miejscem szczególnym. To miejsce, gdzie nie tylko leczymy ciała, ale otaczamy opieką również duszę. To tu, w tym miejscu kładziemy nacisk na jakość życia w obliczu nieuleczalnej choroby. Hospicjum to nie tylko instytucja medyczna, to miejsce, które oferuje wsparcie, godność i poczucie bezpieczeństwa dla pacjentów i ich rodzin

- zwróciła się do zebranych Barbara Ratajczak.

od 16 lat

Ogromne zapotrzebowanie na opiekę paliatywną nie tylko w Śremie

Jak już wspomnieliśmy w śremskim hospicjum stacjonarnym przygotowano miejsca dla dziesięciu pacjentów. Na ten moment wszystkie łóżka są zajęte i zapełniają się bardzo szybko.

Jeśli jest miejsce wolne to w zasadzie natychmiast jest zajmowane. Jest ozapotrzebowanie na opiekę paliatywną nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Mam nadzieję, że dofinansowanie będzie się poprawiać tak, żebyśmy mogli tę opiekę jak najlepiej sprawować

- powiedziała Ewa Goździewicz, prezes NZOZ Salus Sp. z o. o., która jednocześnie wyraziła nadzieję, że być może w przyszłości uda się zwiększyć kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pozwoliłoby to na stworzenie warunków na przyjęcie większej liczby pacjentów.

„To moment, który symbolizuje empatię i troskę o pacjentów
Tomasz Barylski

Żonkile jako symbol wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych

Po symbolicznym przecięciu wstęgi ks. Filip Byczyński, kapelan hospicjum wspólnie z ks. kan. Marianem Binkiem poświęcili nowe miejsce, które świadczy opiekę paliatywną. Ostatnim akcentem tego wydarzenia było symboliczne zasadzenie drzew przez grupę wolontariuszy i zaproszonych gości przed budynkiem. Dodatkowo przygotowano Żonkilowe Pola Nadziei. W tym miejscu maluchy z Niepublicznego Przedszkola Mali Bohaterowie zasadziły cebulki żonkili, które są uznawane jako symbol wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych.

„To moment, który symbolizuje empatię i troskę o pacjentów"....

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto