Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więcej dzieci rodzi się w szpitalu w Śremie. Śremski szpital w dziesiątce największych porodówek w Wielkopolsce w 2022 r.

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Więcej dzieci rodzi się w szpitalu w Śremie. Śremski szpital w dziesiątce największych porodówek w Wielkopolsce w 2022 r.
Więcej dzieci rodzi się w szpitalu w Śremie. Śremski szpital w dziesiątce największych porodówek w Wielkopolsce w 2022 r. arch. red.
W Śremie rodzi się coraz więcej dzieci. Tak wynika z danych przekazanych przez poznański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Liczba porodów, które odbyły się w szpitalu w Śremie w minionym roku, pozwoliły śremskiej placówce wskoczyć do ścisłej dziesiątki największych porodówek w Wielkopolsce.

Szpital w Śremie w pierwszej dziesiątce największych porodówek w Wielkopolsce

W całej Wielkopolsce w minionym roku szpitale odnotowały około 30 tysięcy porodów. Jest to mniejsza liczba w stosunku do 2021 roku, gdzie wielkopolskie szpitale odnotowały ich ok. 33 tysięcy. Jak jednak wynika z danych przekazanych przez oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu, jeśli chodzi o szpital w Śremie, odsetek porodów nie tylko nie spadł w stosunku do roku ubiegłego, a wzrósł. To pozwoliło śremskiemu szpitalowi trafić do ścisłej dziesiątki największych porodówek w Wielkopolsce.

W ciągu roku powstaje wiele rankingów, które według różnych kryteriów i metod oceniają porodówki w Wielkopolsce. Jak widać jest taka potrzeba, ale to ranking oparty o liczbę porodów w najbardziej obiektywny sposób pokazuje rzeczywiste wybory przyszłych mam. Warto też pamiętać, że większa liczba porodów odebranych w danym szpitalu, to jednocześnie bardziej doświadczona kadra

- mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Sprawdź ranking porodów NFZ w Poznaniu:

Ponad 900 porodów w szpitalu w Śremie w 2022 roku

Według danych przygotowanych przez poznański NFZ w szpitalu w Śremie w minionym roku 906 porodów, co jest liczbą o 83 porody więcej niż w roku 2021. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że liczba porodów nie jest równoznaczna z ilością urodzonych dzieci, a to ze względu na to, że np. niektóre z ciąż były ciążami mnogimi.

Wracając jednak do śremskiego szpitala, to liczba 906 porodów spowodowała, że szpital w Śremie wskoczył do pierwszej dziesiątki największych porodówek w Wielkopolsce i poprawić swoją pozycję od rankingu przygotowanego za rok 2021 aż o cztery miejsca.

Warto również zauważyć, że szpital w Śremie, to placówka, którą wybierają nie tylko mamy z powiatu śremskiego, ale i kobiety spoza niego. Jak wynika z danych NFZ, to:

  • 18 proc. rodzących w Śremie, to mieszkanki powiatu poznańskiego,
  • 16 proc. to mieszkanki powiatu gostyńskiego,
  • 10 proc. to mieszkanki powiatu kościańskiego.

Szpital w Śremie wysoko również w subregionie poznańskim

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowuje ranking porodów nie tylko dla całego województwa, ale także dla poszczególnych subregionów Wielkopolski. Powiat śremski, a więc i szpital w Śremie znajduje się w subregionie poznańskim i tu również może pochwalić się wysokim miejscem w zestawieniu. Śremski oddział porodowy uplasował się bowiem na szóstym miejscu, zaraz za placówkami w Poznaniu i Gnieźnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto