Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Usług Społecznych w Śremie symbolicznie otwarte. Instytucja funkcjonuje w nowej siedzibie na śremskich Jezioranach [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
Od początku roku w Śremie funkcjonuje Centrum Usług Społecznych. W piątek 1 marca podczas spotkania z osobami zaangażowanymi w powstanie śremskiego CUS symbolicznie zainaugurowano jego działalność w nowej siedzibie. Teraz instytucja mieści się na śremskich Jezioranach.

Nowa siedziba Centrum Usług Społecznych w Śremie

Od 1 stycznia br. śremski Ośrodek Pomocy Społecznej funkcjonuje jako Centrum Usług Społecznych. To przekształcenie to nie tylko zmiana nazwy, ale również zwiększenie zakresu usług dla mieszkańców gminy Śrem. Wśród nich są m.in. usługi na rzecz osób niepełnosprawnych, a jedną z nowych propozycji, które mają zostać wprowadzone, są usługi sąsiedzkie.

Śremskie Centrum Usług Społecznych zyskało nową siedzibę, która mieści się na śremskich Jezioranach przy ulicy Grota Roweckiego 31. W wyremontowanym budynku oprócz pomieszczeń biurowych dla pracowników znajduje się m.in. biuro obsługi mieszkańca, które funkcjonuje w godzinach od 7:00 do 15:00, oraz biuro aktywizacji społecznej, które działa od 8:00 do 20:00.

O Centrum Usług Społecznych w Śremie opowiedziała Maria Świdurska, dyrektorka CUS. Szczegóły w materiale filmowym!

od 7 lat

Piątkowe spotkanie z udziałem przedstawicieli władz samorządowych było doskonałą okazją do zaprezentowania nowej przestrzeni i obszarów działalności CUS. Wśród zaproszonych gości była m.in. Paulina Stochniałek, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Jesteście w czołówce tych, którzy zamieniają Ośrodki Pomocy Społecznej na Centra Usług Społecznych po to, żeby pokazywać mieszkańcom wspólnotowość, tę wzajemną zależność, to, że tutaj nie stygmatyzują, że ktoś przychodzi po jakieś zasiłki, ale przychodzi skorzystać z usług społecznych, jakie w swojej ofercie ma miasto i gmina Śrem. To wy jesteście tymi orędownikami tego włączenia społecznego, tej współpracy

- powiedziała Paulina Stochniałek.

Centrum Usług Społecznych w Śremie symbolicznie otwarte. Ins...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto