MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach. "Największy wkład w tę całą budowę to wkład naszych strażaków" [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach mają nową siedzibę. W piątkowe popołudnie 19 kwietnia oficjalnie otwarto nową remizę. Budowa obiektu trwała kilkanaście lat, a większość prac wykonali sami strażacy.

Koniec wieńczy dzieło. Druhowie z OSP Szołdry mają nową remizę

Dokładnie piętnaście lat trwała budowa nowej remizy w Szołdrach. Duża część prac została wykonana przez samych druhów i nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców, oraz gminy Brodnica. Dofinansowanie tej inwestycji z gminnego budżetu to kwota 568 191,57 złotych. Jak przypomniał w trakcie uroczystości Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica, pierwsza dotacja została przyznana w 2011 roku.

W piątkowe popołudnie nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy przecięto wstęgę. Nową remizę poświęcił ks. Bartłomiej Cylka, proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań dla osób, które były zaangażowane w powstanie tej remizy. Wręczono również odznaczenia dla druhów miejscowej jednostki. Otrzymali je:

  • dh. Elżbieta Jędrzejewska - Odznaka Strażak Wzorowy,
  • dh Zbigniew Wojna - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
  • dh Eugeniusz Ratajczak - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
  • dh Artur Bartkowiak - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
od 7 lat

”Największy wkład w tę całą budowę to wkład naszych strażaków”

Nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach składa się z sali głównej, w której można organizować zebrania druhów i inne wydarzenia oraz dwa boksy garażowe na dwa samochody. Obiekt posiada odpowiednie zaplecze sanitarne i spełnia wszystkie normy. Powstał również specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich.

Największy wkład w tę całą budowę to wkład naszych strażaków z tej gminy, z tej jednostki. Dużo zrobiliśmy własnymi środkami (...). Trochę długo to trwało, ale udało nam się w końcu i jesteśmy z tego zadowoleni, że potrafiliśmy sami dużo zrobić

- powiedział Artur Janiszewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach. Jak dodał nasz rozmówca, prace przy budowie rozpoczęto 15 lat temu od odrolnienia działki i wylania fundamentów.

Otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach. "Na...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto