Piłkarki Warty Śrem na koniec ligi podejmowały AZS UAM Poznań [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W niedzielę, 3 czerwca na stadionie miejskim w parku im. Powstańców Wielkopolski w Śremie, kobieca drużyna Warty Śrem w ostatniej kolejce ligowych zmagań podejmowała drużynę AZS UAM Poznań.

Piłkarki z Poznania przed meczem zajmowały wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli, a zwycięstwo w Śremie mogło dać im awans na drugie miejsce.

Niestety tego dnia o wiele lepiej dysponowane były piłkarki AZS UAM i mecz wygrały bez większych problemów wysoko bo aż 1:7!

W pierwszej części spotkania piłkarki drużyny gości miały na boisku więcej z gry, stwarzając sobie bardzo groźne sytuacje bod bramką śremianek.

Dwie z nich udało im się zamienić na bramki, z których pierwsza wpadła na samym początku meczu, już w 4 minucie. Drugą bramkę zdobyły w 38 minucie. Piłkarki Warty zdołały kilka razy zagrozić rywalkom jednak nie udało się zdobyć w tej części meczu gola.

W drugiej połowie już w 48 minucie UAM podwyższył prowadzenie jednak cień nadzieji na korzystny rezultat rzuciła Ola Łuczak, która zdobyła gola dla Warty.
Niestety w dalszej części meczu do bramki trafiały już tylko piłkarki z Poznania, w minucie:53, 61, 65 i 75. Warta zakończyła ligę na 7 miejscu.