MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzyletnia Ania z Mechlina walczy o zdrowie. Kończy się czas zbiórki, którą uruchomiono w internecie. Jeszcze możesz się dorzucić!

OPRAC.:
Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
arch. prywatne-Fundacja Espero
Ania Bessaram, to trzyletnia mieszkanka Mechlina, która walczy razem ze swoimi rodzicami o swoje zdrowie. Dziewczynka była długo wyczekiwanym dzieckiem, niestety krótko po urodzeniu rozpoczęły się problemy i trafiła pod opiekę specjalistów. Aby móc zapewnić córce rehabilitację rodzice uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy, która wkrótce się kończy. Jeszcze zdążysz się dorzucić i wesprzeć walkę o zdrowie małej dziewczynki.

Trzyletnia mieszkanka Mechlina potrzebuje waszego wsparcia

Anulka, jak nazywają dziewczynkę rodzice, była dzieckiem, na które długo oczekiwali. Jednak krótko po urodzeniu u dziewczynki doszło do ciężkiego martwiczego zapalenia jelit i konieczne było usunięcie prawie całych jelit, po czym rozpoznano zespół jelita krótkiego i konieczne stało się zastosowanie żywienia pozajelitowego. To sprawiło, że pierwsze miesiące życia Ania spędziła w szpitalu.

Niestety, to nie wszystkie problemy zdrowotne, które dotyczą tej trzyletniej mieszkanki Mechlina.

U dziewczynki zdiagnozowano porażenie mózgowe, wrodzone zakażenie wirusem cytomegalii oraz padaczkę lekooporną. Główka Ani przestała normalnie rosnąć, a mózg na całym obszarze ma liczne zwapnienia. Doszło do niedotlenienia i niedokrwienia płata potylicznego, co skutkuje obustronnym niedowidzeniem znacznego stopnia

- informuje Fundacja Espero Nadzieja dla Dzieci, której podopieczną jest Ania.

Sprawdź też:

Do problemów, które utrudniają Ani codzienne funkcjonowanie należą:

  • niepełnosprawność intelektualna stopnia głębokiego,

  • niepełnosprawność ruchowa,

  • brak rozumienia i ekspresji mowy werbalnej,

  • brak umiejętności komunikowania własnych potrzeb,

  • konieczność całodobowej opieki.

Zobacz też:

Internetowa zbiórka niedługo się kończy. Jeszcze zdążysz się dorzucić

Walka o zdrowie, i o to, aby komfort życia małej Ani był jak najlepszy, wymaga nie tylko ogromu pracy, ale i nakładów finansowych, które wspierają wizyty u specjalistów oraz m.in. rehabilitację i zakup artykułów higienicznych czy innych niezbędnych sprzętów. Niestety kwestia pieniędzy przekracza możliwości rodziców dziewczynki. Dlatego właśnie w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy. Cel zbiórki to 68 789,00 zł.

Obecnie udało się zebrać niemal połowę założonej sumy, czyli 30 636,97 zł. Do końca jednak jeszcze brakuje, a koniec zbiórki już za miesiąc. Żeby wesprzeć Anię, wystarczy wejść na stronę Fundacji Espero Nadzieja dla Dzieci i dokonać nawet niewielkiej wpłaty.

Dodatkowo na Facebooku powstała grupa z licytacjami“Ania - Anioł ze specjalnymi potrzebami”, a całkowity dochód z licytacji jest przeznaczony na pomoc dla dziewczynki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto