MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tydzień Logistyka i Spedytora w śremskim Ekonomie. To szósta edycja wykładów i spotkań dla uczniów z przedstawicielami firm

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Tydzień Logistyka i Spedytora rozpoczęty. W poniedziałek 20 lutego w śremskim Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego zainaugurowano szóstą edycję wydarzenia adresowaną do uczniów szkoły. Przez kilka dni uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach i prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli firm, które zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.

Tydzień Logistyka i Spedytora na stałe wpisał się w kalendarz ZSE w Śremie

Po raz kolejny Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie zaprosił swoich uczniów na cykl spotkań, prelekcji i zajęć z przedstawicielami firm w ramach Tygodnia Logistyka i Spedytora. Patronat nad szóstą edycją wydarzenia objęła firma Raben Transport i Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

W całe przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 40 osób oraz 19 firm i instytucji, wśród nich PGO S.A. Odlewnia Żeliwa w Śremie. To właśnie kierunek związany z logistyką i spedycją cieszy się w śremskim Ekonomie największym zainteresowaniem ze strony ósmoklasistów, którzy decydują się na wybór tej szkoły.

Kiedy spotykam się z uczniami klas ósmych po to, żeby promować naszą ofertę kształcenia zwykle tym kierunkiem interesują się najbardziej. Podczas tych spotkań utwierdzam ich w tym, że jest to kierunek w którym rynek pracy na nich czeka. Takie dni jak ten i kolejne są uzupełnieniem kształcenia teoretycznego i praktycznego, które możemy zrealizować w szkole. To, co dzieje się dzięki państwu czy podczas praktyk, czy podczas rozpoczynającego się wydarzenia to jest coś, czego nie da się zrealizować i przekazać podczas zajęć szkolnych. Jestem bardzo wdzięczny za to, że jesteście z nami i uzupełniacie ten proces kształcenia

- powiedział Piotr Karliński, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie, który jednocześnie podziękował nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie rozpoczynającego się tygodnia logistyka i spedytora.

Tydzień Logistyka i Spedytora w śremskim Ekonomie. To szósta edycja wykładów i spotkań dla uczniów z przedstawicielami firm
Piotr Karliński, dyrektor śremskiego ZSE. Tomasz Barylski

Nagrody dla laureatów konkursów w śremskim Ekonomie

Podczas poniedziałkowej inauguracji wyróżniono laureatów konkursów “Świat logistyki” i “Logistyczne szarady”. Nagrody otrzymali:

  • Julia Maślińska - klasa 1 L
  • Bartosz Piasecki - klasa 2 L
  • Wiktor Tuszyński - klasa 3 LA
  • Natalia Urbaniak - klasa 4 L
  • Olga Stachowiak - klasa 1 L
  • Piotr Jagielski - klasa 2 L
  • Piotr Stępa - klasa 3 LA
  • Julia Zaręba - klasa 4 L

Prelekcje i zajęcia w siedzibach firm dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wykłady inauguracyjne. Pierwszy z nich pt. „Cyfrowa r(e)wolucja w logistyce” wygłosił Artur Olejniczak z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast prelekcję pt. „Cyfryzacja – moda, konieczność czy przyszłość?” zaprezentowały Marta Cudziło z Poznańskiego Instytutu Technologicznego oraz Agata Horzela z GS1 Polska. W kolejnych dniach oprócz prelekcji na terenie szkoły uczniowie wezmą udział w zajęciach, które odbędą się w firmach BMW, Dachser i Grupie Recykl.

Tydzień Logistyka i Spedytora w śremskim Ekonomie. To szósta...

Zobacz również srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto