W Śremie: Solid Run 2018 - biegi dziecięce [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
We wtorkowe przedpołudnie, 1 maja w naszym mieście rozegrane zostały zawody biegowe z cyklu Solid Run. Zawody obejmowały bieg główny, który podzielony został na dwa dystanse, 10 oraz 20 kilometrów, a także biegi dziecięce.

Biuro zawodów, a także start i meta zlokalizowane były za boiskami szkoły podstawowej numer 6 im. Braci Barskich w Śremie.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się biegi dziecięce, które podzielone zostały ze względu na wiek dzieci startujących, na trzy grupy.

Pierwsza grupa składała się z dzieci w wieku 3-4 lat, w której bieg odbywał się na dystansie 100 metrów. Druga obejmowała dzieci w wieku 5-7 lat, a dystans obejmował jedną wyznaczoną pętlę liczącą 350 metrów. W trzeciej, ostatniej grupie pobiegły dzieci z kategorii wiekowych 8-10 oraz 11-12, a dystans jaki przygotowano dla nich obejmował dwie pętle, czyli 700 metrów.

Dzieciom podczas biegów towarzyszyli ich najbliżsi, którzy przez cały czas gorąco je dopingowali, a co niektórzy zdecydowali się na pokonanie trasy razem z nimi!

Po zawodach odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych medali oraz upominków, które otrzymały wszystkie biorące w biegach dzieci.