MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Białe laski ponownie "zaatakowały". Członkowie śremskiego koła Polskiego Związku Niewidomych odwiedzili Starostwo Powiatowe [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
We wtorek, 12 marca członkowie śremskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych mieli okazję zwiedzić kolejne miejsce na mapie Śremu. „Białe laski atakują starostwo” wycieczka, której celem było sprawdzenie, czy Starostwo Powiatowe w Śremie jest przyjaznym miejscem dla osób niedowidzących i niewidomych.

„Białe laski" tym razem zawitały do Starostwa Powiatowego

Tak jak już wspominaliśmy na naszych łamach, tytułowe białe laski to osoby niewidome, ociemniałe, niedowidzące oraz mające problemy ze wzrokiem ze Śremu i okolic. Są one zrzeszone we wspomnianym Kole Polskiego Związku Niewidomych. W listopadzie ubiegłego roku razem z członkami koła mieliśmy okazję zajrzeć do śremskiego ratusza. Tym razem grupa zawitała budynku starostwa powiatowego w Śremie, po którym oprowadził ich Zenon Jahns, starosta śremski.

Bardzo ważne jest, żeby elementy i te uwagi, które przekażą te osoby za organizację właśnie tego typu elementów w budynkach użyteczności publicznej.

- powiedział Wojciech Majchrzak z Klubu Relax.

Członkowie śremskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych będą sprawdzać miejsca, które wcześniej odwiedzili

Jak dodał nasz rozmówca, w planach są kolejne, takie wycieczki. Na ten moment nie ma jeszcze konkretnych ustaleń. Jednak członkowie śremskiego Koła PZN będą wracać do miejsc, które już odwiedzili.

Na pewno wysłuchamy właśnie osób, które mają tego typu problem i kolejny taki budynek wytypujemy. W międzyczasie będziemy sprawdzać i wracać do budynków, które już zwiedzaliśmy, gdzie zostały przedstawione pewne uwagi i zobaczymy, czy te uwagi zostały uwzględnione

Szczegóły w naszym materiale filmowym. Zobacz!

od 7 lat

Białe laski ponownie "zaatakowały". Członkowie śremskiego ko...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto