MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 21.04.2024 w Śremie. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.04 a 20.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Po takim wysiłku uśmiech jest jak nagroda! Oto wyjątkowe zdjęcia biegaczy z 16. PKO Poznań Półmaratonu. Biegłeś? Znajdź się na zdjęciach!”?

Przegląd tygodnia: Śrem, 21.04.2024. 14.04 - 20.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Po takim wysiłku uśmiech jest jak nagroda! Oto wyjątkowe zdjęcia biegaczy z 16. PKO Poznań Półmaratonu. Biegłeś? Znajdź się na zdjęciach!

  1. PKO Poznań Półmaraton za nami. To jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce w 2024 roku. Wydarzenie przyciąga zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Brałeś udział w niedzielnym półmaratonie? Zobacz niezwykłe zdjęcia biegaczy na trasie. Znajdziesz je w naszej galerii.

📢 To teraz najpiękniejsze miejsce w Polsce! W Chrzypsku Wielkim w Wielkopolsce, na wielkiej plantacji zakwitły miliony tulipanów!

To nie Holandia, to Wielkopolska! Na 10 hektarach w Chrzypsku Wielkim pod Sierakowem, w gospodarstwie Bogdana Królika, rozkwitły właśnie tulipany! Ten spektakl przyrody nie potrwa zbyt długo. Za kilka tygodni na taką wycieczkę będzie już za późno! A teraz zobaczcie zachwycające zdjęcia fotoreportera "Głosu Wielkopolskiego".

📢 Galeria Starówka w Lesznie - zobaczcie jak wygląda wewnątrz nowe centrum handlowe. Sklepy już się urządzają

W piątek 26 kwietnia 2024 roku zapowiadane jest otwarcie Galerii Starówka w Lesznie. W obiekcie trwają prace wykończeniowe, w sklepach układanie towarów i montaże mebli. Macie dziś okazję zobaczyć u nas zdjęcia z wnętrza Galerii Starówka w Lesznie. Działa tam już siłownia całodobowa, ale zajrzeliśmy też do miejsc, które ruszą dopiero za tydzień.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.04.2024: 14.04-20.04.2024 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach. "Największy wkład w tę całą budowę to wkład naszych strażaków" [film, zdjęcia]

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szołdrach mają nową siedzibę. W piątkowe popołudnie 19 kwietnia oficjalnie otwarto nową remizę. Budowa obiektu trwała kilkanaście lat, a większość prac wykonali sami strażacy.

📢 Atrakcje turystyczne w Wielkopolsce. Historia tej kolei ma ponad 120 lat. Co powiesz na wycieczkę kolejką ze Środy do Zaniemyśla

Chociaż myśląc o kolei w Wielkopolsce, pierwszy na myśl przychodzi Wolsztyn, to tym razem chcemy was zachęcić do wyprawy Średzką Koleją Powiatową. Z pewnością jest jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych w Wielkopolsce! A będąc w Zaniemyślu, możecie odwiedzić Wyspę Edwarda.

📢 Brudna kampania wyborcza? Kandydaci na burmistrza wydali oświadczenia. Adam Lewandowski: "W wyborach pokażmy sprzeciw naciskom i szantażom"

Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Kandydaci walczą o jak największą liczbę głosów mieszkańców i podejmują w tym celu różne działania. Niektórzy uważają, że podczas kampanii wszystkie chwyty są dozwolone. Jednak na śremskim podwórku w ostatnim czasie te chwyty, jak uważają niektórzy, są poniżej pasa. Podejmowane są działania, które mają na celu zdyskredytować zarówno Adama Lewandowskiego i Grzegorza Wiśniewskiego.

📢 Awantura na spotkaniu z kandydatem na burmistrza Śremu! Padły obraźliwe słowa. Na miejscu interweniował patroli policji

Awantura podczas przedwyborczego spotkania z kandydatem na burmistrza Śremu. W czwartek 18 kwietnia w sali widowiskowej spółdzielni mieszkaniowej doszło do incydentu z udziałem jednej z uczestniczek spotkania. Kobieta miała obrażać kandydata na burmistrza oraz pozostałych uczestników wydarzenia. Na miejscu interweniowali policjanci.

📢 Od ryb po krawaty. Tak wyglądały przedwojenne targowiska w Polsce. Zobacz archiwalne zdjęcia!

W latach międzywojennych miasta stanowiły łącznik pomiędzy mieszkańcami wsi a miast. Na tamtejszych targach, które zwykle odbywają się kilka razy w tygodniu, ludność wiejska mogła sprzedawać nadwyżki swoich produktów rolnych, a przy okazji zaopatrzyć się w artykuły niezbędne w gospodarstwie rolnym oraz domowym. Jak wyglądały wtedy targowiska i co można było na nich kupić? Zobacz archiwalne zdjęcia!

📢 W Śremie będzie można oddać krew. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem zaprasza do udziału w kolejnej akcji [zdjęcia]

Śremscy krwiodawcy będą mogli wziąć udział w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem im. Powstańców Wielkopolskich oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Śremie zapraszają do udziału w akcji, którą zaplanowano na wtorek 23 kwietnia.

📢 Niektórzy handlarze z Czacza twierdzą, że powstaną z popiołów, inni są załamani. Ogień pozostawił jedynie zgliszcza

Trudno w to uwierzyć, ale wystarczyło około dwóch godzin, żeby majątek wielu osób zajmujących się handlem w Czaczu całkowicie strawił ogień. Pożar, który miał miejsce w niedzielę 14 kwietnia, postawił na równe nogi całą wieś oraz wszystkich okolicznych strażaków. Na miejsce ściągnięto kilkadziesiąt zastępów. Policja i prokuratura bada sprawę. Nie wykluczają niczego, także podpalenia.

📢 Pożar drewna w miejscowości Mórka. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców ogień został ugaszony w zarodku

Poranna interwencja straży pożarnej na terenie gminy Śrem. W piątkowy poranek 19 kwietnia służby interweniowały w miejscowości Mórka, gdzie doszło do pożaru drewna znajdującego się w sąsiedztwie jednego z budynków. Do akcji ruszyli strażacy ze Śremu i druhowie z OSP Dalewo.

📢 Trzyletnia Ania z Mechlina walczy o zdrowie. Kończy się czas zbiórki, którą uruchomiono w internecie. Jeszcze możesz się dorzucić!

Ania Bessaram, to trzyletnia mieszkanka Mechlina, która walczy razem ze swoimi rodzicami o swoje zdrowie. Dziewczynka była długo wyczekiwanym dzieckiem, niestety krótko po urodzeniu rozpoczęły się problemy i trafiła pod opiekę specjalistów. Aby móc zapewnić córce rehabilitację rodzice uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy, która wkrótce się kończy. Jeszcze zdążysz się dorzucić i wesprzeć walkę o zdrowie małej dziewczynki.

📢 Książ Wielkopolski odda hołd poległym powstańców. W tym roku przypada 176. rocznica Bitwy o Książ [film, zdjęcia]

Mieszkańcy Książa Wielkopolskiego uczczą pamięć bohaterów, którzy przelali swoją krew podczas Wiosny Ludów w 1848 roku. W niedzielę 28 kwietnia zaplanowano uroczystości w związku 176. rocznicą Bitwy o Książ. O tym jak będą wyglądały tegoroczne obchody opowiedziała nam Mariola Kaźmierczak z ksiąskiego Centrum Kultury.

📢 Pod prąd "korytarzem życia" na A2. W tym niechlubnym gronie znalazł się samochód na śremskich blachach. Jakie konsekwencje grożą kierowcom?

Czego nie należy robić na autostradzie? Na przykład jechać pod prąd, a tym bardziej blokować tzw. korytarz życia, który ma ułatwić służbom ratowniczym dojazd na miejsce zdarzenia. Niestety część kierowców o tym zapomina i dochodzi później do niebezpiecznych sytuacji. Przykładem jest zdarzenie, do którego doszło 16 kwietnia na lubuskim odcinku autostrady A2. Wśród kierowców, którzy zapomnieli, do czego służy korytarz życia, był m.in. kierujący samochodem na śremskich numerach rejestracyjnych.

📢 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Śremie. Uczniowie z trzech szkół będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim [zdjęcia]

Najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych w powiecie śremskim sprawdzili swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze. W środę 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie zorganizowano powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego uczestnicy musieli się zmierzyć z trzema konkurencjami.

📢 VII Przegląd Małych Form Tanecznych Osób Niepełnosprawnych w Grodzisku Wielkopolskim

W środę, 17 kwietnia w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Aż 11 zespołów zaprezentowało swoje umiejętności podczas VII Przegląd Małych Form Tanecznych Osób Niepełnosprawnych.

📢 Pożar w Pełczynie doszczętnie zniszczył stodołę. Właściciele apelują o pomoc. W sieci ruszyła zbiórka na odbudowę budynku

Ten pożar postawił na nogi strażaków z dwóch powiatów. W miniony weekend w miejscowości Pełczyn spłonęła stodoła, w której znajdowały się m.in. baloty słomy i sprzęt rolnicy. Straty są ogromne, dlatego w Internecie trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

📢 W zeszłym roku zdiagnozowano u niej raka. Pani Malwina walczy o powrót do zdrowia. W sieci trwa zbiorka pieniędzy

Krótko przed świętami Bożego Narodzenia pani Malwina, mieszkanka naszego powiatu, która pochodzi z Klęki, usłyszała okrutną diagnozę. W sieci nadal trwa zbiórka, która ma pomóc zebrać pieniądze na walkę z chorobą. Dodatkowo w mediach społecznościowych powstała specjalna grupa z licytacjami. Dochód z nich wesprze panią Malwinę w walce o powrót do zdrowia.

📢 Uczennica szkoły w Masłowie nagrodzona przez policjantów KGP w Warszawie. Jej praca konkursowa znalazła się wśród najlepszych

Zima już za nami, ale właśnie teraz Komenda Główna Policji w Warszawie rozstrzygnęła ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy "Śnieżny dekalog". Wśród wyróżnionych prac znalazła się ta należąca do uczennicy szkoły w Masłowie.

📢 Śremska Gra o Tron na finiszu, czyli telewizyjna debata kandydatów na burmistrza. Jak wypadli Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski?

We wtorkowy wieczór 15 kwietnia na antenie lokalnej Telewizji Relax zorganizowano debatę kandydatów na burmistrza Śremu. Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski odpowiedzieli m.in. na pytania zadane przez telewidzów. Kandydaci zadawali sobie również nawzajem pytania podczas programu na żywo. Jak wypadli w opinii naszych czytelników?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto