MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Część dawnego ośrodka TKKF w Sierakowie zostanie rozebrana. Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o. przygotowują się do budowy nowoczesnego ośrodka

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Część dawnego ośrodka TKKF w Sierakowie zostanie rozebrana. Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o. przygotowują się do budowy nowoczesnego ośrodka.
Część dawnego ośrodka TKKF w Sierakowie zostanie rozebrana. Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o. przygotowują się do budowy nowoczesnego ośrodka. Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o.
Minął rok od chwili, kiedy gmina Sieraków sprzedała część dawnego ośrodka TKKF nad Jeziorem Jaroszewskim, gdzie wcześniej funkcjonował m.in. basen. Zgodnie z zapowiedziami, we wtorek 23 stycznia przedstawiciel inwestora – Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o. - zaprezentował wizualizacje nowych obiektów, które chce tam wybudować. Najpierw jednak wszystkie budynki znajdujące się na działce muszą zostać rozebrane, bo ich stan techniczny jest katastrofalny.

Nieco ponad rok temu informowaliśmy, że po wielu miesiącach starań znalazł się ktoś, kto chce zainwestować na atrakcyjnych terenach należących do gminy Sieraków na terenie dawnego ośrodka TKKF nad Jeziorem Jaroszewskim. Gmina sprzedała wtedy teren z krytym basenem, budynkiem gastronomicznym, wypożyczalnią sprzętu wodnego i utwardzonym parkingiem za kwotę ponad 2 mln zł.

Już wtedy nowy właściciel zapowiadał, że przez rok przygotuje koncepcję zagospodarowania tego miejsca. We wtorek 23 stycznia Paweł Prętkiewicz, przedstawiciel inwestora, którym jest spółka Sierakowskie Tarasy Sp. z o.o. zaprezentował wizualizacje nowych obiektów, które chce tam wybudować. Najpierw jednak wszystkie budynki, które się znajdują na tej działce, zostaną rozebrane, bo ich stan techniczny jest po prostu katastrofalny.

- Zgodnie z moja zapowiedzią z grudnia 2022 roku, 12 ostatnich miesięcy poświęciliśmy na opracowanie koncepcji zagospodarowania i na sporządzenie dokumentacji projektowej planowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego na należącej do nas części byłego ośrodka TKKF. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę został już złożony w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie i obecnie go uzupełniamy. Naszym celem jest, aby w tym roku wykonać prace rozbiórkowe zdegradowanej infrastruktury budowlanej. W kolejnych kilkunastu miesiącach sporządzimy projekty wykonawcze i budżet całości przedsięwzięcia. Na tej podstawie przygotujemy model biznesowy finansowania i funkcjonowania obiektu. Po czym podejmiemy decyzję o harmonogramie realizacji tego przedsięwzięcia lub jego zawieszeniu, jeżeli warunki rynkowe okażą się niesprzyjające – zaznacza Paweł Prętkiewicz.

Spółka prowadzi też rozmowy z gminą Sieraków, by wykupić od gminy także drogę dojazdową wzdłuż działki należącej do Sierakowskich Tarasów sp. z o.o., a także, by dokonać modernizacji wespół z samorządem terenu przylegającego do jeziora.

- Konieczność dokonania tych uzgodnień z gminą Sieraków stanowi niezbędny element determinujący możliwość realizacji tego przedsięwzięcia w przedstawionym kształcie – zaznacza Paweł Prętkiewicz.

Ośrodek TKKF Sieraków - historia kultowego miejsca w Krainie Stu Jezior

Przypomnijmy, że gmina Sieraków kupiła ośrodek należący do Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej nad Jeziorem Jaroszewskim pod koniec 2018 roku, zapowiadając próbę przywrócenia jego świetności. Nie było jednak na to jednak pieniędzy, więc podjęto decyzję o sprzedaży części terenu i zapowiedziano, że pozyskane fundusze zostaną zainwestowane w pozostałą część ośrodka. Historia sierakowskiego ośrodka sięga 1927 roku. Przed wybuchem II wojny światowej, sierakowski ośrodek stał się nawet obiektem przygotowań olimpijskich do igrzysk w Los Angeles i Berlinie. Pod koniec lat 60-tych XX wieku ośrodek oddano pod zarządzanie TKKF i przemianowano jego charakter na sportowo – rekreacyjny. W 1998 roku wybudowano na terenie ośrodka nową halę sportową, dwa lata później kryty basen, a w 2005 roku boisko ze sztuczną nawierzchnią. Później obiekty z roku na rok niszczały, aż w końcu upadający ośrodek przejęła gmina Sieraków.

Ośrodek TKKF Sieraków - stan obecny

Części dawnego ośrodka TKKF w Sierakowie została sprzedana. Jest teraz szansa na nowy hotel i SPA nad Jeziorem Jaroszewskim? (zdjęcie archiwalne).

Części dawnego ośrodka TKKF w Sierakowie została sprzedana. ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto