Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie dla gminy Śrem z programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 16 lat
W piątek, 20 października w Schronisku dla Zwierząt w Gaju podpisano umowę na dofinansowanie dla gminy Śrem w ramach programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Jaką kwotę otrzymał śremski magistrat i na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Wniosek gminy Śrem pozytywnie rozpatrzony przez Urząd Marszałkowski

Program „Wielkopolska przyjazna zwierzętom" to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która jest skierowana do samorządów lokalnych. Ma on na celu m.in. poprawienie warunków zwierząt oraz promowanie humanitarnego podejścia do nich w całym regionie. W pilotażowej edycji programu swoje aplikacje złożyło 70 miast i gmin w Wielkopolsce. W tym gronie była również gmina Śrem.

Wniosek złożony przez śremski magistrat został pozytywnie rozpatrzony i nasza gmina otrzymała kwotę 15 tysięcy złotych. Drugie tyle stanowi kwota wkładu własnego gminy. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup karmy dla kotów wolno żyjących, wymianę pojemników na psie odchody oraz zakup specjalnych woreczków, które można znaleźć przy wspomnianych pojemnikach.

Więcej o programie „Wielkopolska przyjazna zwierzętom" opowiedział Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Szczegóły w naszym materiale filmowym. Zobacz!

od 16 lat

Gość z Urzędu Marszałkowskiego pod wrażeniem pracy osób zaangażowanych w Schronisko dla Zwierząt w Gaju

Zanim podpisano stosowne dokumenty, mieli okazję obejrzeć krótki film prezentujący Schronisko dla Zwierząt Gaju. O tym miejscu pokrótce opowiedział Jerzy Semeniuk, prezes Fundacji.

To jest piękne miejsce. Zobaczyłem cały film, o realizowanych tu działaniach, ile osób stara się tutaj pomagać i to jest naprawdę budujące. Liczę, że w nowej odsłonie naszego programu, który będzie działał od stycznia przyszłego roku, również zostanie złożony wniosek przez gminę Śrem i będziemy mogli przyznać dofinansowanie

- powiedział Jacek Bogusławski, który podpisał stosowne dokumenty razem z Adamem Lewandowskim, burmistrzem Śremu. Na zakończenie zaproszeni goście mieli okazję do krótkiego spaceru po terenie schroniska.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto