Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOPR w Śremie wzbogaci się o nową łódź motorowodną. Nad jeziorem Grzymisławskim i nie tylko będzie jeszcze bezpieczniej

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Nowa łódź śremskich WOPRowców zwiększy bezpieczeństwo na jeziorze Grzymisławskim w Śremie oraz umożliwi prowadzenia ratownikom akcji nie tylko na tym akwenie, ale i na innych w powiecie śremskim
Nowa łódź śremskich WOPRowców zwiększy bezpieczeństwo na jeziorze Grzymisławskim w Śremie oraz umożliwi prowadzenia ratownikom akcji nie tylko na tym akwenie, ale i na innych w powiecie śremskim Miejsko-Powiatowy WOPR w Śremie
Miejsko-Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Śremie, czyli WOPR Śrem jeszcze w tym roku sfinalizuje zakup nowej łodzi motorowodnej. Dzięki temu zakupowi nad jeziorem Grzymisławskim i nie tylko będzie jeszcze bezpieczniej. Łódź zostanie zakupiona z dotacji przekazanej przez gminę Śrem.

Nowa łódź motorowodna dla WOPR w Śremie

Śremski Miejsko-Powiatowy WOPR dysponuje już jedną łodzią motorowodną, która zaprezentowana po raz pierwszy została niemal dokładnie rok temu, bo 9 grudnia 2022 r. Teraz do "Ratownika 1" dołączy druga jednostka. Tegoroczny przysłowiowy "prezentem pod choinkę" będzie zakupiony jeszcze w tym roku, a zaprezentowany zostanie najprawdopodobniej już w styczniu.

Pieniądze na zakup łodzi dla WOPR wyłożyła gmina Śrem

Lódź zakupiona zostanie za kwotę 136 tys. złotych, która w całości pochodzi z dotacji gminy Śrem. Zakupiona łódź będzie nie tylko całkowicie wyposażona, ale również do kompletu zakupiona zostanie przyczepa do jej przewożenia, co jest istotne jeśli chodzi o mobilność i możliwość prowadzenia akcji na różnych akwenach wodnych w Śremie i okolicy.

Przekazanie dotacji poprzez podpisanie odpowiednich dokumentów nastąpiło we wtorek 12 grudnia w śremskim ratuszu. Podpisy pod nimi złożyli Krzysztof Gabrysiak, prezes śremskiego WOPR, jego zastępca Błażej Król oraz burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Dotacja na zakup łodzi dla WOPR wynikała z systemu bezpieczeństwa na akwenach wodnych gminy Śrem. Nowa siedziba WOPR, nowe wyposażenie, nowa kadra - to wszystko wymaga specjalistycznego sprzętu, w tym łodzi. Bardzo cieszy fakt, że dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną - młodą - kadrą ratowniczą. Dzięki tej łodzi będzie mogli organizować zawody ratownicze, pokazy i prezentacje ratownicze

- komentuje sprawę nowego zakupu dla śremskich WOPRowców Adam Lewandowski.

Nowa łódź będzie inna niż ta, którą śremscy WOPRowcy już mają

Nowa łódź, jak wynika z naszych informacji, będzie inna niż ta, którą śremski WOPR już posiada. Pierwsza i dość istotną różnicą będzie fakt, że dziób nowej łodzi będzie otwierany, co pozwala na szybkie podjęcie z wody nawet najtrudniejszych przypadków, a także ewakuacje z łodzi poszkodowanego. Łatwy sposób przetransportowania osoby poszkodowanej jest szczególnie ważny przy urazach kręgosłupa.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto