Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwie ulice w Zbrudzewie zyskają nowe nazwy. Radni zajmą się tym podczas najbliższej sesji

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
arch. red./Katarzyna Baksalary
Zbrudzewo to jedna z tych wsi w pobliżu Śremu, która się rozrasta w szybkim tempie. Efektem tego jest powstawanie nowych ulic i konieczność nadania im nazwy. Na najbliższej sesji śremskiej rady miejskiej, radni zdecydują o nazwaniu dwóch z nich.

Nazwy ulic to często decyzja mieszkańców

Wybranie odpowiedniej nazwy dla ulicy czy też jej patrona to nie taka prosta sprawa. W jednych miejscowościach mieszkańcy wychodzą z inicjatywą, aby nazwa ulicy kojarzyła się z osobą ważną dla tej miejscowości lub regionu, w innych natomiast starają się, aby ta nazwa była neutralna i stawiają na przykład na nazwy pochodzące od roślin, przypraw lub jeszcze innych rzeczy.

W Zbrudzewie nazwy otrzymają dwie ulice

W najbliższym czasie śremscy radni zajmą się nadaniem nazw dwóm ulicom w Zbrudzewie (nowe osiedle). Tam sprawa dość szybko się wyklarowała co do rodzaju nazewnictwa i zrezygnowano z nadawania ulicom patronów, a postawiono na rośliny i kamienie. Kolejne ulice zgodnie z sugestią mieszkańców, która wybrzmiała podczas zebrania
wiejskiego Sołectwa Zbrudzewo nowe ulice otrzymają nazwy: Nagietkowa i Szafranowa.

W zasadzie można już powiedzieć, że skoro mieszkańcy wystosowali takie propozycje, to głosowanie radnych śremskiej rady miejskiej jest w zasadzie formalnością. Nazwy bowiem nie są ani kontrowersyjne, ani nie będą sprawiać problemów w przyszłości. Tak jak na przykład nazwa śremskiego mostu, który nosił miano 23 stycznia i w procesie dekomunizacji nazw ulic i innych miejsc nadano mu imię nowego patrona - Daniela Kęszyckiego.

Oznakuj swoją posesję i nie przejmuj się kontrolami

Na koniec przypominamy, że koniecznie należy właściwie oznakować swoją posiadłość, tak aby nie było problemu z identyfikacją adresu. Jest to bardzo pomocne między innymi dla listonoszy, załogi karetki czy strażaków. Właściwie oznakowanie posesji sprawdzają strażnicy miejscy oraz dzielnicowi. Nie oznaczenie posesji w widoczny sposób może się wiązać z upomnieniem lub grzywnom, a tego lepiej unikać.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto