Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Śremianie wywalczyli brąz

MIP
Po pierwszych dwóch kwartach nasi reprezentanci nieznacznie prowadzili nad drużyną z Jarocina MIP
W mistrzostwach wschodniego rejonu województwa w koszykówce nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce. Zabrakło konsekwencji w rzutach osobistych w meczu z Jarocinem,

W zawodach wschodniego rejonu województwa Wielkopolskiego brały udział cztery drużyny: ze śremskiego LO, z Tarnowa Podgórnego, z Jarocina oraz Gniezna. W pierwszym meczu nasi koszykarze zmierzyli się z zawodnikami z Jarocina. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i przed III odsłoną meczu nasi reprezentanci mieli nieznaczną przewagę. Niestety w III kwarcie śremianie nie wykorzystali wielu rzutów wolnych i nie zdołali zdobyć punktów z gry. Wystarczy dodać, że w tej część meczu zdobyli tylko dwa punkty. IV kwarta początkowo nie wyglądała dużo lepiej i przeciwnicy z Jarocina zdołali wypracować 8-punktową przewagę. Na szczęście śremianie zdołali się przebudzić. W ciągu jednej minuty, po rzucie za 3 punkty i świetnej kontrze, zdołali zmniejszyć stratę do 3 punktów. Niestety, ostatecznie Jarocina wygrał z nami 39:32.

W finale pocieszenia zawodnicy śremskiego ogólniaka spotkali się z uczniami z Tarnowa Podgórnego, którzy wcześniej wysoko przegrali z Zespołem Szkół Poandgimnazjalnych z Gniezna(23:40). W tym meczu nasi zawodnicy poprawili rzuty wolne i zbiórki. Na efekty nie trzeba było długo czekać i po II kwarcie śremianie prowadzili już 21:10. W trzeciej odsłonie meczu kilka udanych rzutów za 3 punkty i dobrze wyprowadzane kontry pozwoliły śremianom schodzić na przerwę z przewagą 26 punktów. W ostatniej kwarcie nasi zawodnicy już spokojnie kontrowali przebieg meczu i ostatecznie wygrali 58:22.

- Szkoda, że nie wygraliśmy pierwszego meczu. Jednak cały zespół zaprezentował się bardzo dobrze w turnieju, łącznie z rezerwowymi - podsumował Mariusz Kociemba, trener śremian. Najwięcej punktów dla Śremu zdobyli Bartłomiej Karliński (23) i Kamil Rybczyński (20).

W meczu finałowym bardzo dobrze zagrali gnieźnianie, ktorzy pokonali Jarocin, 52:32. Tym samym wywalczyli awans do mistrzostw Wielkopolski.