Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śrem i jego mieszkańcy na starej fotografii. Tych miejsc nie rozpoznasz! W latach 90. nasze miasto wyglądało zupełnie inaczej [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Archiwum Tygodnika Śremskiego
Przez 30 lat papierowe wydanie Tygodnika Śremskiego trafiało pod strzechy mieszkańców naszego miasta. Bogate archiwum, jakie zgromadzono przez ten czas to zdjęcia przedstawiające ludzi, nasze miasto i region na przestrzeni lat. Tym razem prezentujemy fotografie, które przedstawiają Śrem i jego mieszkańców w latach 90. ubiegłego wieku i z początku XXI wieku.

Śrem z lat dziewięćdziesiątych i początku XXI wieku w redakcyjnym obiektywie

Przeglądając załączone zdjęcia, możemy zobaczyć, jak niektóre miejsca w naszym mieście zmieniły się na przestrzeni lat. Niektórych miejsc już nie ma, a takim przykładem jest hotel, który znajdował się na terenie obecnego Stadionu Miejskiego przy ulicy Poznańskiej w Śremie.

Na jednym z kadrów możemy zobaczyć również jeden z popularnych elementów na polskich ulicach w latach 90. Jest to budka telefoniczna, a takowych nie brakowało również w Śremie, kiedy telefonia komórkowa nie była tak rozwinięta.

Tak zmienił się Śrem na przestrzeni ostatnich lat. Niektórych miejsc nie ma już na mapie naszego miasta

W naszym archiwum znaleźliśmy również zdjęcia kolejki śremian, która ustawiła się w dniu otwarcia jednego z popularnych marketów na terenie naszego miasta. Możemy też zobaczyć, jak wyglądało przed laty Targowisko Miejskie przy ulicy Grunwaldzkiej czy poprzednia siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Prezentujemy również te miejsca, które zniknęły już z mapy naszego miasta. Jednym z nich jest budynek hotelu, który znajdował się na terenie Stadionu Miejskiego czy chociażby jedna z kafejek internetowych.

Tak wyglądał Śrem i okolice w latach 90. i na początku dwudziestego pierwszego wieku. Zobaczcie naszą galerię!

Śrem i jego mieszkańcy na starej fotografii. Tych miejsc nie...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto