MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Ruta przedstawił kandydatów na radnych Koalicji Obywatelskiej z powiatu śremskiego. Gościem spotkania był marszałek Rafał Grupiński

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
W poniedziałkowe popołudnie 26 lutego Piotr Ruta, szef śremskich struktur Platformy Obywatelskiej zaprezentował kandydatów na radnych. Spotkanie odbyło się w sali Klubu Relax. Gościem specjalnym był wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński, który jednocześnie szefuje wielkopolskiej PO.

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na radnych z powiatu śremskiego

Przybyłych na spotkanie ze śremską Koalicją Obywatelską powitał Piotr Ruta, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w naszym regionie. Głównym celem poniedziałkowego spotkania było zaprezentowanie kandydatów na radnych. Gościem specjalnym tego spotkania był natomiast Rafał Grupiński obecny wicemarszałek Senatu oraz przewodniczącego zarządu wielkopolskich struktur PO.

Okręg nr 1 - kandydaci do Rady Powiatu Śremskiego

Prezentacja kandydatów do Rady Powiatu Śremskiego rozpoczęła się od przedstawienia startujących w wyborach w okręgu nr 1, czyli z gmin Dolsk i Książ Wielkopolski. Są to:

 1. Bartosz Mikołajczak,
 2. Damian Szulc,
 3. Anna Krępulec,
 4. Andrzej Ratajczak,
 5. Julita Czapla,
 6. Karolina Nowacka.

Przypominamy, że z okręgu nr 1 są do obsadzenia cztery mandaty w Radzie Powiatu Śremskiego.

KO zaprezentowało kandydatów na radnych
Katarzyna Baksalary

Okręg nr 2 - kandydaci do Rady Powiatu Śremskiego

Z okręgu nr 2 o mandat radnego powiatowego starać się będą:

 1. Hieronim Bartkowiak,
 2. Marcin Chwałczyński,
 3. Sylwia Dziurda-Bielwaska,
 4. Izabela Kończewska,
 5. Ryszard Mitmański,
 6. Joanna Wesołek.

Z okręgu nr 2 do obsadzenia są cztery mandaty w radzie powiatu. Okręg nr 2 obejmuje Jeziorany oraz lewobrzeżną część Śremu do ul. Kilińskiego.

KO zaprezentowało kandydatów na radnych
Katarzyna Baksalary

Okręg nr 3 - kandydaci do Rady Powiatu Śremskiego

Okręg nr 3 to lewobrzeżny Śrem od ul. Kilińskiego (bez tej ulicy) z Helenkami, prawobrzeżna część miasta, sołectwa gminy Śrem oraz gmina Brodnica. Jest to największy okręg jeśli chodzi o wybory do Rady Powiatu Śremskiego. Do obsadzenia z tego okręgu jest dziewięć mandatów. Starać się będą o nie z ramienia KO:

 1. Piotr Ruta,
 2. Beata Sarnowska-Czajka,
 3. Artur Bielawski,
 4. Maciej Wachowiak,
 5. Katarzyna Michalewicz,
 6. Agnieszka Stępa,
 7. Andrzej Łowicki,
 8. Edyta Wesołek,
 9. Leszek Piorunowski,
 10. Łukasz Piasecki.
KO zaprezentowało kandydatów na radnych
Katarzyna Baksalary

Przedstawiciel Śremu kandydatem do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Ostatnim z zaprezentowanych kandydatów na radnych podczas zbliżających się wyborów samorządowych, który został przedstawiony podczas poniedziałkowego spotkania, był Hieronim Urbanek, który wystartuje z piątego miejsca listy Komitetu Obywatelskiego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Na koniec głos zabrał Rafał Grupiński, który tego popołudnia był gościem specjalnym podczas prezentacji kandydatów na radnych z powiatu śremskiego.

Wybory samorządowe są niezwykle ważne, wiemy to dobrze po ostatnich ośmiu latach, kiedy samorząd był zwijany, kiedy samorządowi zabierano pieniądze, kiedy samorządowi zabierano kompetencje, kiedy zabierano różne instytucje, które dotąd samorząd reprezentowały. Wracamy do samorządności, jako jednej z tych podstawowych cech odrodzonej Rzeczypospolitej i samorządności, która przez wielu, także tych, którzy może za samorządem nie przepadają, i tak jest uznawana za najlepszą część reformy po 89 roku

- powiedział wicemarszałek Senatu i dodał, że samorządność to jest po prostu praca blisko obywateli oraz umiejętność wsłuchiwania się w rzeczy, które są dla ludzi najważniejsze.

Zwracając się do potencjalnych przyszłych radnych, Rafał Grupiński stwierdził, że Koalicja Obywatelska chce odbudować samorząd, co jest teraz niezwykle ważne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto