MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Powiat jest w dobrej sytuacji" - zapewnia Zenon Jahns i jego drużyna. Obecny starosta będzie starał się o reelekcję

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
W zbliżających się wyborach samorządowych wystartuje ponownie Zenon Jahns, obecny starosta śremski. W ostatnich dniach podsumował mijającą kadencję, zapowiedział dalsze działania, jakie zamierza podjąć oraz zaprezentował swoją drużynę, czyli kandydatów na radnych starających się o mandat radnego powiatu śremskiego z jego komitetu wyborczego.

Zenon Jahns zaprezentował swoją drużynę na wybory samorządowe 2024

Podczas spotkania kampanijnego Komitetu Wyborczego Wyborców Zenona Jahnsa, które odbyło się w Klubie Relax, podsumowano kończącą się właśnie kadencję i zaprezentowano plany na następne lata.

Głównym głosem spotkania był głos obecnego jeszcze starosty śremskiego, który stara się o reelekcje do rady powiatu i ponowne wybranie go na dotąd piastowane stanowisko. Jak podkreślał Zenon Jahns zwracając się do zebranych na sali osób powiat śremski wszystko ma uporządkowane i nie zmaga się obecnie z żadnymi większymi problemami, które wymagałyby pilnych interwencji. Następna kadencja pod przewodnictwem Zenona Jahnsa ma być zatem kontynuacją dalszego spokojnego i systematycznego rozwoju powiatu śremskiego, tak zresztą brzmi hasło KWW Zenona Jahnsa - "Postaw na rozwój. Doświadczenie. Wiarygodność. Kontynuacja".

Katarzyna Baksalary

Zdrowie i edukacja - dwie kwestie poruszone przez Zenona Jahnsa

Obszarami, na których się skupił kandydat do rady powiatu, było między innymi zdrowie, a więc szpital i jego funkcjonowanie. Jak zauważył podczas swojego wystąpienia Zenon Jahns śremski szpital jest obecnie w bardzo dobrej kondycji finansowej, nie ma zaciągniętych żadnych zobowiązań, a dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym udało się w minionej kadencji doinwestować placówkę w sprzęt medyczny. Nowa kadencja natomiast to będzie kadencja dalszego rozwijania szpitala. Jeszcze w tym roku ruszy między innymi przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Tematem, który również pojawił się w trakcie wypowiedzi Zenona Jahnsa była oświata. Obecny jeszcze starosta i jednocześnie kandydat na starostę w nowej kadencji zauważył, że powiat śremski to pięć szkół ponadpodstawowych oraz jedna szkoła specjalna, które są w gestii starostwa śremskiego. Przypominał on, że ostatnia kadencja to inwestowanie w infrastrukturę szkolną i to ma się nie zmienić w przyszłej kadencji. W tym miejscu wspomniał między innymi planowaną rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych czy Zespołu Szkół Specjalnych. W przypadku tej pierwszej powstań mają trzy kondygnacje, gdzie mieścić będzie się łącznie sześć sal lekcyjnych, przy czym dwie z nich będą miały możliwość połączenia ich w jedną, tworząc aulę szkolną, której obecnie w ZST brakuje.

Kandydaci do Rady Powiatu Śremskiego z ramienia KWW Zenona Jahnsa:

OKRĘG nr 1

 1. Wojciech Świdurski,
 2. Mariola Kaźmierczak,
 3. Wojciech Dudziński,
 4. Paulina Taciak,
 5. Bogdan Dolatowski,
 6. Maria Walczak.
Katarzyna Baksalary

OKRĘG nr 2

 1. Elżbieta Michalska,
 2. Wojciech Majchrzak,
 3. Maciej Walewski,
 4. Anna Krysztofiak,
 5. Danuta Zdrojwowa-Gaweł,
 6. Arkadiusz Jankowiak,
Katarzyna Baksalary

OKRĘG nr 3

 1. Zenon Jahns,
 2. Ewa Lisek,
 3. Marcin Szydłowski,
 4. Zbigniew Hoffa,
 5. Małgorzata Matuszewska,
 6. Ewa Ciesiółka,
 7. Marta Byrtek,
 8. Sławomir Rybka,
 9. Krzysztof Tomaszewski,
 10. Artur Strzelec,
 11. Stanisław Płociennik.
Katarzyna Baksalary
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto