MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Słowo na Boże Narodzenie. Proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Mórce, ks. kan. Ryszard Pazgrat o istocie Święta Narodzenia Pańskiego [film]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas, kiedy zasiadamy przy wspólnym stole, dzielimy się opłatkiem czy obdarowujemy prezentami. To przede wszystkim czas radości z narodzenia Pana Jezusa. O duchowym wymiarze świąt Narodzenia Pańskiego i o tym, co jest w nich najważniejsze, opowiedział ks. kan. Ryszard Pazgrat – proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mórce.

Boże Narodzenie to czas radości z narodzenia Pana Jezusa

Według tradycji chrześcijańskiej Święto Bożego Narodzenia upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. W kalendarzu liturgicznym jest to uroczystość stała, która przypada 25 grudnia. Poprzedza go okres adwentu (trzech niedziel), który jest czasem oczekiwania na to niezwykle radosne święto.

Bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem, w wigilijny wieczór 24 grudnia zasiadamy przy wspólnym stole, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Jednak dla wszystkich wierzących najważniejszy jest wymiar duchowy i radość z narodzin Syna Bożego. O Bożym Narodzeniu opowiedział nam ks. kan. Ryszard Pazgrat, proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mórce. Szczegóły w poniższym materiale filmowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych

„To jest ten moment, kiedy naszą refleksją, modlitwą obejmujemy tajemnicę wcielenia Boga"

Jak zdradził nasz rozmówca, data Bożego Narodzenia, 25 grudnia została wprowadzona w kościele powszechnym dopiero w IV wieku, dokładnie w 354 roku w Rzymie.

Oczywiście bardzo szybko przeszła na cały kościół powszechny. Święta Bożego Narodzenia to jest ten moment, kiedy naszą refleksją, modlitwą obejmujemy tajemnicę wcielenia Boga. Bóg, który posyłał swoje słowo, Bóg, który przygotowywał ludzkość na przyjście bożego syna przez proroków, szczególnie się tutaj Izajasz kłania jako prorok zapowiadający. Ten Bóg, który wypełnił tajemnicę i wypełnił swoją zapowiedź: „słowo stało się ciałem". Posyła słowo, które staje się ciałem. Czyli Bóg, który posyła swego Syna dla dzieła odkupienia Ewangelii

- powiedział nasz rozmówca.

Słowo na Boże Narodzenie. Proboszcz parafii NMP Wniebowzięte...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto