MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

6. batalion chemiczny Sił Powietrznych świętował rocznicę powstania. Ppłk Mierzchała: "Nie zapominajmy o wartościach, które nas definiują"

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
Stacjonujący w Garnizonie Śrem 6 batalion chemiczny Sił Powietrznych świętował wyjątkową rocznicę. W piątkowe przedpołudnie 5 kwietnia z okazji trzynastej rocznicy powstania jednostki zorganizowano oficjalne uroczystości. Był to również czas na wręczenie żołnierzom awansów, nagród i wyróżnień.

W tym roku minęło trzynaście lat od utworzenia 6. batalionu chemicznego SP

Historia 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych rozpoczęła się 1 stycznia 2011 roku. Decyzją MON kompanie chemicznych Sił Powietrznych zostały przeformowane w batalion. Wspomniane kompanie stacjonowały wcześniej w Warszawie, Bydgoszczy oraz we Wrocławiu. Wrocławska kompania wskutek zmian przeszła pod skrzydła 8/ Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie oraz 6. batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie.

Z okazji trzynastej rocznicy powstania 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w piątkowe przedpołudnie w Garnizonie Śrem odbyły się oficjalne uroczystości. Rozpoczęła je msza święta w miejscowym Kościele Garnizonowym pw. św. Jana z Dukli, której przewodniczył jej ks. mjr Wojciech Kułak.

od 7 lat

"Niech dzisiejsze święto będzie okazją do podziękowania każdemu z was"

Po liturgii na placu apelowym odbyła się uroczysta zbiórka. Wydarzenie uświetniła kompania honorowa oraz wojskowa orkiestra dęta. Święto trzynastej rocznicy powstania jednostki było również okazją do wręczenia żołnierzom przyznanych awansów, nagród i odznaczeń.

Drodzy żołnierze, nie zapominajmy o wartościach, które nas definiują. O honorze, odwadze, lojalności i poszanowaniu dla innych. Niech dzisiejsze święto będzie okazją do podziękowania każdemu z was za waszą służbę i oddanie

- zwrócił się do żołnierzy ppłk Remigiusz Mierzchała, dowódca 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego” i defiladą pododdziałów.

6. batalion chemiczny Sił Powietrznych świętował rocznicę po...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto