Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śremianie otrzymali klucze do mieszkań na ul. Żurawiej. Śremskie TBS oddały trzy nowe bloki, kolejne już w budowie

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
W czwartkowe popołudnie 7 grudnia przy ul. Żurawiej 6A w Śremie odbyło się krótkie spotkanie przedstawicieli samorządu, TBS Śrem oraz mieszkańców. Jego powodem było oddanie do użytku kolejnych trzech bloków i wręczenie kluczy do nowych mieszkań ich nowym mieszkańcom.

Nowe bloki przy ul. Żurawiej w Śremie oddane mieszkańcom

Budowa trzech oddanych w czwartek 7 grudnia bloków rozpoczęła się w 2021 roku. W sumie w trzech budynkach znajduje się 60 mieszkań. Najmniejsze z nich mają po 40 metrów kwadratowych a największe 51 metrów kwadratowych.

Podobnie jak wcześniej mieszkania oddane są w stanie "pod klucz", co oznacza, że nowi mieszkańcy wstawiają swoje meble, podłączają sprzęt AGD i mogą mieszkać. Nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych prac.

Do każdego z mieszkań należy również piwnica, a w każdym z budynków znajduje się sześć garaży, które zostały wynajęte mieszkańcom tych bloków.

Koszt budowy trzech oddanych w ręce nowych mieszkańców blików to około 18 milionów złotych.

Przekazanie kluczy do mieszkań przy ul. Żurawiej w Śremie

W spotkaniu z nowymi lokatorami mieszkań udział wzięli m.in. burmistrz Adam Lewandowski oraz Wiesław Małaszniak, prezes ŚTBS.

Jak wyjaśnił podczas swojego wystąpienia burmistrz Lewandowski oddawane w czwartek bloki w ręce nowych lokatorów, to powoli zakończenie budowy tego osiedla. Trwają prace nad kolejnymi trzema budynkami, które będą ostatnie w tym miejscu, a następnie rozpocznie się budowa osiedla przy ul. Farnej.

60 mieszkań przy ul. Żurawiej oddanych przez ŚTBS
Katarzyna Baksalary

Dla mnie jest najważniejsze, że domykamy całe osiedle. Uważam, że mieszkania są naprawdę dobrym stanie. No i teraz dążymy do tego, żeby zakończyć całe osiedle i zabieramy się za projektowanie i budowę nowego osiedla na prawie 300 mieszkań, które będzie zlokalizowane przy ul. Farnej w starej części miasta. To się wpisuje w proces rewitalizacji tej przestrzeni, musimy"odmłodzić" starą część Śremu, aby nadać nowego ducha tej przestrzeni, żeby się ono jeszcze bardziej rozwijała

- powiedział do zebranych przed budynkiem przy ul. Żurawiej 6A Burmistrz Śremu.

Po tym krótkim wystąpieniu nie pozostało już nic innego jak symbolicznie wręczyć klucze nowym mieszkańcom.

60 mieszkań przy ul. Żurawiej oddanych przez ŚTBS
Katarzyna Baksalary

Jak wynika z naszych rozmów ze śremianami, którzy w zasadzie już są mieszkańcami nowych mieszkań, to długo czekali na nowe lokum, a odebranie kluczy, zwłaszcza przed samymi świętami, to dla nich swoisty prezent na "gwiazdkę".

Wcześniej mieszkałam na ul. Paderewskiego z rodzicami. Teraz w końcu z bliskimi przeniesiemy się do własnego lokum. Bardzo długo na to czekaliśmy i naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni

- powiedziała jedna z przyszłych mieszkanek ul. Żurawiej.

60 mieszkań przy ul. Żurawiej oddanych przez ŚTBS
Katarzyna Baksalary
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto