MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Śremscy strażacy podsumowali miniony rok. Odnotowano znaczący spadek interwencji w porównaniu do 2023 roku [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W 2023 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odnotowała znaczący spadek liczby interwencji. We wtorek, 23 stycznia podczas odprawy rocznej śremscy strażacy podsumowali miniony rok kalendarzowy. Przedstawiono również plany na najbliższe miesiące.

Śremska straż pożarna odnotowała znaczący spadek w liczbie interwencji

Wtorkową odprawę w sali konferencyjnej śremskiej komendy rozpoczął mł. bryg. Daniel Przewoźniak, który pełni obecnie obowiązki Komendanta Powiatowego PSP. W przygotowanej prezentacji przedstawił statystyki dotyczące codziennej pracy strażaków. W 2023 roku na terenie powiatu śremskiego strażacy interweniowali 738 razy. Jest to spadek o 29,1% w porównaniu do 2022 roku, kiedy odnotowano 953 zdarzenia.

W podsumowaniu minionego roku uwzględniono również liczbę osób poszkodowanych w pożarach i miejscowych zagrożeniach. We wspomnianych pożarach rannych zostało 20 osób, a w pozostałych zdarzeniach 68. Niestety odnotowano również ofiary śmiertelne. Dwie osoby straciły życie wskutek pożarów, a siedem w pozostałych przypadkach.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Tak przedstawiają się statystyki za 2023 rok na terenie powiatu śremskiego:

  • 131 pożarów,
  • 527 miejscowych zagrożeń (np. wypadki drogowe),
  • 80 alarmów fałszywych.

Jednym z priorytetów jest m.in. włączenie OSP Małachowo do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Jakie plany na ten rok ma kierownictwo śremskiej Komendy Powiatowej PSP? Oprócz m.in. zakupu nowego samochodu operacyjnego czy modernizacji sprzętu specjalistycznego jednym z priorytetów będzie dołączenie ósmej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu śremskiego do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Będzie to jednostka OSP Małachowo.

Chcemy dbać o to, aby nasze umiejętności były regularnie podnoszone, żeby standard tych czynności ratowniczych, które wykonujemy, był jak najwyższy. Dodatkowo priorytetowym celem jest włączenie dodatkowej jednostki ochotniczej straży pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mam nadzieje, że stanie się to w bardzo niedalekiej przyszłości

- powiedział mł. bryg. Daniel Przewoźniak, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Śremie.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto