MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Śremska policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Funkcjonariusze spotkali się z maturzystami z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie

OPRAC.:
Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Komenda Powiatowa Policji w Śremie zachęca młodzież do wstąpienia w swoje szeregi. W ostatnich dniach funkcjonariusze opowiedzieli o swojej codziennej pracy podczas spotkania z maturzystami w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grzybnie.

Śremscy policjanci z wizytą w Grzybnie

Na początku br. tygodnia szef śremskiej policji insp. Sławomir Jądrzak wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi odwiedził Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grzybnie. Podczas spotkania z maturzystami przedstawiciele śremskiej policji opowiedzieli m.in. o tym, jak jest zorganizowana ta formacja mundurowa i jakie są jej podstawowe zadania.

Komendant Jądrzak podkreślił, że w policji jest ponad 100 różnych stanowisk. W tej formacji potrzebni są specjaliści różnych dziedzin, mający różne pasje, cechy charakteru i wrodzone predyspozycje.

Mundurowi opowiedzieli młodzieży nie tylko o szczegółach swojej pracy

Młodzież miała również okazję poznać szczegóły dotyczące codziennej pracy policjantów i ich uposażenia.

Maturzyści szczegółowo dowiedzieli się też, jak wygląda przyjęcie kandydata do służby i jakie wymagania trzeba spełnić. Wszyscy obejrzeli film instruktażowy przedstawiający test sprawności fizycznej. Zostali też poinformowani o kwestiach ekonomicznych, dotyczących uposażenia i innych świadczeń pieniężnych dla policjantów. Pięknym dopełnieniem wszystkich, przekazanych informacji o Policji był krótki, ale wymowny film o policyjnej wyjątkowej misji i służbie. Pochodził on z profilu facebookowego „Psy dają głos”

- poinformowała podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie.
Obecnie w śremskiej Komendzie Powiatowej Policji są dwa wakaty.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto