Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śremskie Żyrafy już w rękach wyjątkowych osób z gminy Śrem. O tym do kogo trafiła najwyższa z Żyraf zdecydowali mieszkańcy

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Śremie wyjątkowym zwierzęciem jest żyrafa, a to za sprawą statuetek, które wręczane są tym mieszkańcom gminy Śrem, którzy dokonali czegoś wyjątkowego. W tym roku Burmistrz Śremu wskazał sześć wyjątkowych inicjatyw i osiągnięć, które jego zdaniem zasłużyły na wyróżnienie Śremską Żyrafą. Mieszkańcy natomiast w głosowaniu zdecydowali, kto otrzyma najwyższą z nich.

Śremskie Żyrafy już w rękach wyjątkowych ludzi

Wtorkowy wieczór 6 lutego w Śremie stał pod znakiem uroczystej gali, podczas której wręczone zostały Śremskie Żyrafy. W tym roku trafiły one do rąk lekkoatletki Agnieszki Golak, wokalistki i nauczycielki śpiewu Julii Bartkowiak-Wojciechowskiej, kolarzy górskich Sklepkomet, morsów z klubu Lodziki Śrem oraz Stowarzyszenia Runner's Power.

I niby wszystko jasne, jednak kto otrzymał najwyższą ze Śremskich Żyraf? O tym zdecydowali mieszkańcy gminy Śrem, którzy głosując, wskazali to osiągnięcie w 2023 roku, które ich zdaniem zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie. Jak się okazało podczas gali Śremskich Żyraf, mieszkańcy gminy Śremu uznali, że największe wrażenie zrobiło na nich dotarcie na szczyt Śnieżki wraz z grupą niepełnosprawnych dzieci, które bez pomocy wolontariuszy zwanych wolonosicielami nigdy nie mogłyby sobie na to pozwolić. Dokonali tego oczywiście członkowie stowarzyszenia Runner's Power wraz z całą grupą dobrych i pozytywnie nastawionych do świata ludzi. Statuetkę w imieniu całego stowarzyszenia odebrali Ryszard Mitmański oraz Małgorzata i Marek Matuszewscy.

Śremskie Żyrafy rozdane - 6 lutego 2024 r.
Katarzyna Baksalary

"Runnersi" nie mają zamiaru zwalniać tempa. Ekipa ze Śremu ma już plany na przyszłość

Już teraz wiadomo, że to nie koniec przygody "runnersów" z górami. W tym roku planują wyprawę na Śnieżnik wraz z grupą 15 niepełnosprawnych osób, którym towarzyszyć będą bliscy oraz cala grupa wolontariuszy. Przedsięwzięcie jednak nie zakończy się tą wyprawą. Jak zdradzili w rozmowie z nami przedstawiciele stowarzyszenia, plany są dużo większe i dużo bardziej ambitne a w dłuższej perspektywie nawet Korona Gór Polskich.

Śrem docenia swoich mieszkańców

Podczas gali wręczono również specjalne Żyrafy, które doceniły wieloletnie działalności poszczególnych grup i osób. Wśród wyróżnionych znaleźli się: śremski Cech Rzemiosł Różnych, śremski garnizon wojskowy, właściciele sklepu Carlota w Śremie oraz starosta śremski Zenon Jahns.

Śremskie Żyrafy rozdane - 6 lutego 2024 r.
Katarzyna Baksalary

Amatorska Kompania Teatralna ze Śremu również wyróżnona

Jeśli chodzi o Śremskie Żyrafy, to zasada jest taka, kto już ją ma, nie może otrzymać drugiej. Nie oznacza to jednak, że nie może zostać doceniony za kolejne ze swoich przedsięwzięć. Tak się stało podczas gali Śremskich Żyraf w przypadku Amatorskiej Kompanii Teatralnej, która za swoje ostatnie przedstawienie, a także za nieustanne zaskakiwanie kolejnymi projektami otrzymała specjalne podziękowania z rąk Burmistrza Śremu.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Przypominamy, że w 2023 roku na deskach "strychu u Nowaków", gdzie mieści się scena śremskiego AKTu zaprezentowane zostały "Bajki dla dorosłych". Byliśmy tam z aparatem, relacje możecie zobaczyć na naszej stronie.

Na koniec dodamy, że dla zebranych w sali Muzeum Śremskiego, gdzie odbywała się gala Śremskich Żyraf, wystąpili podopieczni Julii Bartkowiak-Wojciechowskiej, których występ był najlepszą rekomendacją dla Śremskiej Żyrafy przyznanej prowadzącej Studio Piosenki Melody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto