MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Studio Piosenki Melody świętowało swoje 10-lecie. Z tej okazji dali fantastyczny koncert na scenie Muzeum Śremskiego

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Jubileusz Studia Piosenki Melody
Jubileusz Studia Piosenki Melody Katarzyna Baksalary
Studio Piosenki Melody w Śremie to miejsce, które już od 10 lat pozwala dzieciom i młodzieży rozwijać swoje muzyczne pasje. W ten weekend studio wraz z jego pomysłodawczynią świętowało jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy koncert, który odbył się na scenie Muzeum Śremskiego.

Studio Piosenki Melody ze Śremu to nie zespół, a prawdziwa wokalna rodzina

Studio Piosenki Melody powstało dzięki Juli Bartkowiak, która założyła je w 2013 roku. Początkowo studio liczyło około 10 osób. Tak jednak nie było zbyt długo. Już wkrótce zaczęli do niego dołączać kolejni młodzi zdolni ludzie. Dziś trudno zliczyć ilu młodych zdolnych wokalistów ze Śremu i okolic pojawiało się na lekcjach śpiewu z Julią Bartkowiak przez ostatnią dekadę.

Obecnie Studio Piosenki Melody to 22 dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat uczęszczające na zajęcia umuzykalniające oraz 38 młodych wokalistów powyżej siódmego roku życia, którzy są pełnoprawnymi członkami studia. Razem jak łatwo policzyć to 60 młodych zdolnych śremian, którzy w sobotę 21 października dali pokaz swoich talentów podczas koncertu jubileuszowego, który odbył się w Muzeum Śremskim.

Sala wypełniona była niemal do ostatniego miejsca, a owacji podczas występu nie brakowało, także tych na stojąco, które były kulminacją całego wydarzenia.

Podczas koncertu można było lepiej poznać Studio Piosenki Melody

Jak zauważył podczas występu członków Studia Melody Grzegorz Pawlak, który był prowadzącym koncert jubileuszowy dzieci i młodzież oprócz lekcji śpiewu pod okiem Julii Bartkowiak biorą również udział w różnych konkursach wokalnych, między innymi ogólnopolskich festiwalach, odnoszą wielkie sukcesy i są prawdziwymi ambasadorami naszego miasta, gminy i powiatu.

Jubileusz Studia Piosenki Melody
Jubileusz Studia Piosenki MelodyKatarzyna Baksalary

Studio Melody bardzo często przygotowuje koncerty i recitale oraz z wielką chęcią angażuje się w akcje charytatywne. Śremianie już wiele razy mogli ich usłyszeć podczas miejskich uroczystości. Julia zawsze podkreśla, iż Melody to przede wszystkim wokalna rodzina, gdzie każdy stoi za każdym murem, każdy każdego wspiera i motywuje, a przyjazne związane w studio są wyjątkowe. Julia nigdy nie traktowała studia piosenki jako po prostu zwykłej pracy. Jest to jej pasja, miłość, wręcz przeznaczenie i jak mi powiedziała, jest wdzięczna za każdy dzień spędzony z tymi młodymi ludźmi. Za każdym razem bardzo przeżywa ich wstępy i każda chwila zostaje w pamięci na zawsze

- opowiadał o całym zespole Studia Piosenki Melody Grzegorz Pawlaka i jednocześnie zdradził, jak narodziło się studio, które właśnie świętowało swoje dziesięciolecie.

Jak wynika ze słów, które usłyszeliśmy podczas koncertu Studio Piosenki Melody narodziło się pod koniec lata w 2013 roku kiedy Julia Bartkowiak wymyśloną przez siebie koncepcję skończyła spisywać na kartce papieru, a następnie z tak przygotowaną propozycją udała się do Ewy Kaźmierczak, ówczesnej dyrektor śremskiego Ośrodka Kultury. Tam pomysł dostał zielone światło i początkowo właśnie Śremski Ośrodek Kultury był miejscem, gdzie studio działało. Ostatecznie jednak Julia Bartkowiak przeniosła Studio do Nochowa i jak można było usłyszeć podczas koncertu "pójście na swoje" nie zaszkodziło studiu, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej rozwinęło skrzydła tego przedsięwzięcia.

Jubileusz Studia Piosenki Melody

Studio Piosenki Melody świętowało swoje 10-lecie. Z tej okaz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto