W Śremie: Podsumowanie weekendu w Green Bike Ligach halowych [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W weekend 9 i 10 marca rozegrana zostały kolejne spotkania w ramach Green Bike Lig halowych. W sobotę rywalizowały zespoły z Green Bike Extraligi, a w niedzielę z I i II ligi

Zarówno lider jak i wicelider Green Bike Extraligi po sobocie mogli dopisać sobie komplet punktów, co utrzymało między nimim dwupunktową różnicę. Totem swoje mecze wygrał gładko i wysoko po sześć i siedem. Liderujący Breeding Center pokonał trzeci w tabeli Adam Oil 3:2 chociaż po pierwszej połowie był remis 1:1, a w drugim meczu zwyciężył Agroltech 2:1. Wspomniana ekipa Adam Oil niestety zdobyła w sobotę zaledwie jeden punkt i spadła z podium na rzecz SBL, który wygrał oba swoje mecze, nie tracąc przy tym bramki. Dzięki wygranej z ostatnim w tabeli PHU Majorczyk ekipa Warty Futsal uciekła z miejsca spadkowego, na które spadli Śremscy Fanatycy.

Śremscy Fanatycy Crew - SBL 0:6

W niedzielę na początek zmagań Green Bike I ligi rozegrany został zaległy mecz z poprzedniej kolejki pomiędzy Amareną i Instalatorem. Amarena bardzo szybko bo już w pierwszej minucie objęła prowadzenie. Ten wynik utrzymywał się aż do 5 minuty kiedy to po braku kominikacji w obronie Amareny, piłkę zmierzającą do bramkarza przejął zawodnik Instalatora i wyrównał. Minutę później było już 2:1 dla Instalatora po dobrze wykonanym rzucie wolnym pośrednim. W drugiej połowie Amarena robiła co mogła by wrócić do gry, nawet wpuszczając lotnego bramkarza, ale to rywale zdobyli jeszcze dwa gole i pewnie wygrali 4:1. Kolejne dwa mecze Amarena już wygrała, dzięki remisowi Ostrowa w meczu z PHU Fieldler Chrząstowo powiększyła przewagę do 8 punktów.

PHU Fiedler Chrząstowo - Niesłabin 3:0

W rozgrywkach Green Bike II ligi na pozycji lidera umocnił się Whisky Shop, który w niedzielę dwukrotnie wygrał zdobywając razem aż 11 goli. Również druga lokata pomimo jednej porażki zostaje utrzymana przez ekipę Wędliniarstwo Ciachowski, która w bezpośrednim z trzecim Kawcze wygrała 2:0. Dwie wygrane odniósł także Mar- Trans dzięki czemu ma już na swoim koncie 30 punktów.