Alan Tomaszewski z sukcesem w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w zapasach klasycznych. Młody śremianin zdobył złoty medal

OPRAC.:
Tomasz Barylski
Alan Tomaszewski (z lewej) sięgnął po złoty medal podczas mistrzostw w Koszalinie. Archiwum ULKS Tęcza Środa Wlkp.
To był bardzo udany weekend dla Alana Tomaszewskiego. Mieszkaniec Śremu, który trenuje zapasy w ULKS Tęcza Środa Wielkopolska zajął pierwsze miejsce podczas międzywojewódzkich mistrzostw Młodzików, które odbyły się 8 października w Koszalinie.

Ponad setka młodych zapaśników w Koszalinie

Alan, który na co dzień jest uczniem pierwszej klasy Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie znalazł się w gronie 115 zawodników z 24 klubów, którzy rywalizowali podczas zawodów. Oprócz reprezentantów z naszego województwa do Koszalina przyjechali zapaśnicy z województwa lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Klub ze Środy Wielkopolskiej reprezentowało pięciu młodzików wraz z dwójką trenerów: Krzysztofem Kaźmierowskim i Krzysztofem Krotofilem oraz opiekun grupy, Bartosz Tomaszewski.

Choć zapasy w stylu klasycznym nie są stylem, który na co dzień trenują średzcy zapaśnicy to przyznać trzeba, że zaprezentowali się z dobrej strony, tocząc niejednokrotnie zacięte i wyrównane boje

- poinformował Ireneusz Ignaszak, prezes ULKS Tęcza Środa Wielkopolska.

Złoto Tomaszewskiego, ósme miejsce Sołtysiaka

Pochodzący ze Śremu Alan Tomaszewski (rocznik 2008) okazał się najlepszy w kategorii wagowej 75 kilogramów. Dla trenującego od dwóch lat w średzkim klubie zawodnika było to pierwsze zwycięstwo w turnieju zapaśniczym. Do tej pory Alan sięgnął po brązowe medale mistrzostw Polski Młodzików w 2021 i tego samego roku podczas mistrzostw Polski szkół podstawowych.

Archiwum ULKS Tęcza Środa Wlkp.

Bardzo dobry rezultat osiągnął Ferdynad Knioch, który w kategorii 62 kilogramy sięgnął po brązowy medal. W najliczniej obsadzonej kategorii 57 kilogramów z dobrej strony pokazał się inny śremianin, Aleksander Sołtysiak, który zajął ósmą lokatę w gronie osiemnastu zawodników. Dziesiąte miejsce zajął Adam Rolirad. Podczas zawodów debiut zanotował najmłodszy w tym gronie, Jakub Triebs (rocznik 2010), który zakończył zmagania na dwunastym miejscu.

Średzianie zapunktowali podczas mistrzostw w Koszalinie

Dla średzkiej Tęczy był to 23 wyjazd na zawody zapaśnicze w tym roku. Wcześniej zapaśnicy rywalizowali m.in. w Suwałkach, Kraśniku czy Raciborzu. Zawody w Koszalinie były zarazem dziesiątymi, które są punktowane w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży utworzonego i prowadzonego przez Zespół Metodyczny Instytutu Sportu Młodzieżowego w Warszawie dla dyscyplin olimpijskich.

Podczas międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików punktuje tylko pierwsza siódemka zawodników w danej kategorii wagowej. W Koszalinie nasi zapaśnicy wywalczyli kolejne 5 punktów w/w systemie (Alan Tomaszewski – 3 pkt, Ferdynand Knioch – 2 pkt). Obecnie klub ULKS Tęcza Środa Wielkopolska zdobył 86 punktów, umacniając się na drugim miejscu spośród wszystkich klubów sportowych w gminie i powiecie średzkim