Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zimowy Turniej młodzików śremskiej Akademii Tenisa SP 6. W drugiej edycji zmagań zagrało 10 młodych tenisistów i tenisistek

OPRAC.: Redakcja srem.naszemiasto.pl
Akademia Tenisa SP 6 - nadesłane
Weekend pod znakiem rywalizacji młodych tenisistów Akademii Tenisa SP 6 Śrem. W sobotę 2 marca zawodnicy i zawodniczki z roczników 2008-2010 rywalizowali II Zimowego Turnieju Tenisa Ziemnego Młodzików.

Ubiegłoroczna tryumfatorka zwyciężyła po raz drugi z rzędu

Do rywalizacji przystąpiła grupa 10 zawodników akademii w tym czwórka dziewcząt i szóstka chłopców, z grupy zaawansowanej. W kategorii dziewcząt turniej odbył się wg zasady „każda z każdą”, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie trzyosobowe grupy, w których zagrali „każdy z każdym” i w ten sposób wyłonieni zostali finaliści i pozostali do meczów o miejsca 3-6.

Wśród dziewcząt faworytką turnieju była najstarsza wiekowo Martyna Jankowiak (absolwentka SP 6), która triumfowała w ubiegłym roku. Jednak tym razem o ostateczny sukces nie było już tak łatwo jak przed rokiem, ponieważ pokonała młodszą o rok Paulinę Kliks dopiero w decydującym super tie-breaku 7:4. Trzecie miejsce zajęła Maja Karolczak (absolwentka SP 6), pokonując Wiktorię Jankowiak, również w decydującym super tie-breaku 7:3. Mecze dziewcząt były bardzo zacięte, z sześciu meczów połowę kończył super tie-break.

Zimowy Turniej młodzików śremskiej Akademii Tenisa SP 6. W drugiej edycji zmagań zagrało 10 młodych tenisistów i tenisistek
Akademia Tenisa SP 6 - nadesłane
 • Martyna Jankowiak – Maja Karolczak 6:3, 6:3,
 • Paulina Kliks – Wiktoria Jankowiak 6:4, 6:3,
 • Wiktoria Jankowiak – Maja Karolczak 4:6, 6:4 (7:3),
 • Martyna Jankowiak – Paulina Kliks 6:4, 3:6 (7:4),
 • Paulina Kliks – Maja Karolczak 6:4, 4:6 (10:9).

Klasyfikacja końcowa:

 1. Martyna Jankowiak,
 2. Paulina Kliks,
 3. Maja Karolczak,
 4. Wiktoria Jankowiak.

Zacięta rywalizacja na korcie wśród chłopców. Najlepszy okazał się Jakub Taciak

Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. W grupie A zagrali, ubiegłoroczny triumfator Jakub Taciak (absolwent SP 6), Jakub Domagalski (absolwent SP 6) i Karol Szykowny z SP 6. Niespodzianki nie było i Jakub Taciak pewnie wygrał swoje mecze, awansując tym samym do finału turnieju. Drugie miejsce zajął Jakub Domagalski, a trzecie Kacper Szykowny, który był najmłodszy w tej stawce.

Wyniki:

 • Jakub Taciak – Kacper Szykowny 6:2, 6:2,
 • Jakub Domagalski – Kacper Szykowny 6:2, 6:2,
 • Jakub Taciak – Jakub Domagalski 6:3, 6:3.
Zimowy Turniej młodzików śremskiej Akademii Tenisa SP 6. W drugiej edycji zmagań zagrało 10 młodych tenisistów i tenisistek
Akademia Tenisa SP 6 - nadesłane

W grupie B zagrali Adam Grześkowiak (absolwent SP 6), Filip Dutkiewicz oraz najmłodszy Maksymilian Grajewski z SP 6. Podobnie jak w grupie A niespodzianki nie było i zwyciężył najbardziej doświadczony, Adam Grześkowiak (absolwent SP 6) pokonując pewnie swoich grupowych rywali.

Wyniki:

 • Adam Grześkowiak – Maksymilian Grajewski 6:2, 6:2,
 • Filip Dutkiewicz – Maksymilian Grajewski 6:3, 6:3,
 • Adam Grześkowiak – Filip Grześkowiak 6:4, 6:4.

W finale turnieju Jakub Taciak pokonał Adama Grześkowiaka (6:3, 6:3), zostając po raz drugi z rzędu mistrzem Turnieju Zimowego młodzików Akademii Tenisa SP 6 Śrem. W meczu o trzecie miejsce Filip Dutkiewicz pokonał Jakuba Domagalskiego (6:4, 6:4). Mecz o miejsca 5-6 wygrał Kacper Szykowny, pokonując po wyrównanym i zaciętym meczu swego szkolnego kolegę Maksymiliana Grajewskiego (7:5, 7:5).

Klasyfikacja końcowa:

 • Jakub Taciak,
 • Adam Grześkowiak,
 • Filip Dutkiewicz,
 • Jakub Domagalski,
 • Kacper Szykowny,
 • Maksymilian Grajewski.

Na zakończenie Tomasz Wojna, sędzia główny i organizator turnieju wręczył mistrzowskie statuetki zwycięzcom oraz pamiątkowe upominki wszystkim uczestnikom ufundowane przez Akademie Tenisa SP 6 Śrem i sponsorów.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

20240417_Dawid_Wygas_Wizualizacja_stadionu_Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto