CK Książ Wlkp. Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim
Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim Bartosz Klimczuk
CK Książ Wlkp. Mimo, że sobotnie (17.07) oberwanie chmury uniemożliwiło realizację każdego punktu programu, to i tak sporo osób skorzystało ze stoisk i innych aktywności zorganizowanych w ramach popołudnia na ksiąskim rynku.

CK Książ Wlkp. Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim

Trwa akcja lato, więc chcieliśmy mieszkańcom Książa Wielkopolskiego zaproponować ciekawą formę spędzenia czasu na rynku - tłumaczyła jeszcze przed załamaniem pogody Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury Książ Wielkopolski.

Ci, którzy pojawili się tego popołudnia na rynku, mogli między innymi skorzystać ze stoiska Głównego Urzędu Statystycznego i spisać się w ramach obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, zapytać pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak m.in. aplikować o "300+", czy dowiedzieć się od pracowników ksiąskiego urzędu, jakie usługi oferuje lokalny OPS.

Sporą popularnością cieszyła się możliwość zbadania sobie poziomu cukru, wzroku, czy wagi w namiocie przychodni lekarza rodzinnego Bellus. Dobrą radą jak zadbać latem o swoje bezpieczeństwo służyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy nie tylko młodszym mieszkańcom Książa Wielkopolskiego pozwolili posiedzieć trochę w radiowozie, czy sprawdzić swoją koordynację ruchową w alkogoglach.

Ten dzień był wyjątkowy także dla studentów lokalnego Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Niedawno pełnią oni rolę już pełnoprawnego stowarzyszenia, a w sobotnie popołudnie mogli uzupełnić swoje indeksy o nowe wpisy. Słuchacze UEŚ chętnie skupili swoją uwagę na ciekawym wystąpieniu psychoterapeuty Joanny Drąg, która opowiedziała jak zachowywać się wobec osoby uzależnionej np. od alkoholu.

Wspominany wyżej temat nie jest przypadkowy, ponieważ całe wydarzenie na ksiąskim rynku zostało zorganizowane w ramach projektu "Wolni od nałogów".

Około godziny 18.00 w Książu Wielkopolskim spadła ogromna ulewa, dlatego też koncert oraz kino plenerowe nie mogło się odbyć.

ZOBACZ TAKŻE:

Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim

CK Książ Wlkp. Aktywne popołudnie na rynku w Książu Wielkopolskim

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie