Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dolskie Wianki za nami. Oprócz konkursu na ten najpiękniejszy wianek, przyznano odznaki i wyróżnienia, nie zabrakło też muzyki i zabawy

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Dni Ziemi Dolskiej, czyli Dolskie Wianki, to jedna z największych imprez plenerowych w powiecie śremskim i sztandarowa letnia impreza gminy Dolsk. Od lat jednym z kulminacyjnych momentów tego wydarzenia obok koncertów, zmagań sportowych i po prostu dobrej zabawy jest konkurs wianków. W tym roku również się odbył. Kilka słów temat obrad konkursowego jury powiedziała nam Mirella Godawa, Wiceburmistrz Dolska i Sekretarz Gminy. Wręczono również Odznaki Pamiątkowe oraz uhonorowano "dolskich ambasadorów" Różami Dolska.

Dolskie Wianki, czyli Dni Ziemi Dolskiej nad jeziorem Dolskim Wielkim

Okolice 23 czerwca w Dolsku tradycyjnie stoją już pod znakiem Dni Ziemi Dolskich, czy też Dolskich Wianków. W tym roku ta największa plenerowa impreza w gminie Dolsk odbyła się w weekend 24-25 czerwca. Z aparatem wybraliśmy się do Dolska w sobotę.

Nie brakowało występów dzieci, dobrego grania - wystąpili m.in. The Colts oraz Camping Hill - oraz konkursu wianków. Punktem wartym uwagi był również moment uroczystego wręczenia odznaczeń pamiątkowych i wyróżnień Róże Dolska.

O tegorocznym konkursie wianków
opowiedziała nam Mirella Godawa z dolskiego UMiG:

od 16 lat

Odznaczenia Pamiątkowe dla chórzystek z dolskiej Lutni

Jako pierwsze na scenie w związku z decyzją Rady Miasta i Gminy Dolsk podjętą w formie uchwały pojawiły się laureatki Odznaczeń Pamiątkowych za Zasługi dla Miasta i Gminy Dolsk. Obie panie - Maria oraz Janina - to chórzystki dolskiego chóru Lutnia, które odznaczone zostały na wniosek Barbary Wierzbińskiej, burmistrz Miasta i Gminy Dolsk. Radni wnioski pani burmistrz przyjęli jednogłośnie.

Opie panie z chórem Lutnia związane są nie od lat a dziesięcioleci. Pani Maria swoją przygodę z dolskim chórem rozpoczęła mając zaledwie 14 lat. Jej wielkie zaangażowanie pasja śpiewu i bezinteresowna działalność na rzecz chóru trwa już przeszło 60 lat. Pani Janina jest związana z dolskim chórem nieco krócej, bo pięć dekad, i zamiłowanie do śpiewania nie minęło tak jak i zaangażowanie w działalność chóru.

Cztery Róże Dolska dla "ambasadorów" gminy

Kolejnymi wyróżnieniami, które uroczyście wręczono podczas dolskich wianków były Róże Dolska. W tym roku wręczono cztery Róże. Wyróżnienia te przyznawane są osobom, stowarzyszeniom, klubom, instytucjom itp., które przyczyniły się do rozwoju oraz promocji gminy Dolsk. W tym roku otrzymali je:

 • Koło Gospodyń Wiejskich Masłowianki z Masłowa
  Koło Gospodyń Wiejskich w Masłowie powstało przy tamtejszych Kółkach Rolniczych w 1970 roku. Obecnie masłowskie KGW liczy 35 osób w różnym wieku. Bez względu jednak na wiek wszystkie panie aktywnie udzielają się w działaniach KGW na rzecz lokalnej społeczności dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz przygotowując rozmaite spotkania czy wydarzenia.
 • Sportowy Klub Taekwon-do Dolsk
  Za SK Taekwon-do Dolsk stoi wieloletni trener Grzegorz Furmanowski oraz jego ekipa i zawodnicy. Od wielu lat trener Furmanowski przekazuje swoim podopiecznym, że taekwon-do to nie tylko sztuka walki, ale przede wszystkim sztuka samodyscypliny, która prowadzi do rozwoju ciała i umysłu, co kształtuje u zawodnika silne zasady moralne. To właśnie nimi powinni kierować się nie tylko na treningach, ale w życiu codziennym.
  Wśród wychowanków dolskiego trenera znajdują się mistrzowie świata, mistrzowie Europy oraz mistrzowie Polski w różnych kategoriach wiekowych.
 • zespół Camping Hill
  Zespół, który po części korzeniami jest właśnie z Dolska. Powstał w 2010 roku i łączy rockowo-folkowe granie z mocnym wpływem grunge. Na swoim koncie mają m.in. płytę "Out of Control" oraz polskojęzyczną EPkę "Syreny". Od momentu powstania zespół zagrał już ponad setkę koncertów, występując na rozmaitych senach i przy okazji rozmaitych wydarzeń. W sobotnie popołudnie laureatów Dolskiej Róży można było usłyszeć na dolskiej scenie. Ich występ rozpoczął się tuż, po zakończeniu wręczania wyróżnień.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto