Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Bożonarodzeniowy w Książu Wielkopolskim. Na scenie wystąpiły grupy i sekcje działające przy ksiąskim Centrum Kultury [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Książu Wielkopolskim tradycji stało się zadość. Miejscowe Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców gminy na wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy. W niedzielę 17 grudnia ponad 500 osób miało okazję obejrzeć występy grup i sekcji działających w ramach CK. Była to również okazja do podsumowania kończącego się roku i wręczenia podziękowań dla osób i firm, które wspierają ksiąską kulturę.

Podopieczni ksiąskiego Centrum Kultury zaprezentowali się na scenie

Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez ksiąskie Centrum Kultury ma swoją wieloletnią tradycję. Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe. Po raz pierwszy zostało zorganizowane w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej w Książu Wielkopolskim. Na widowni zasiadło ponad 500 osób, które przyszyły obejrzeć występy młodych artystów.

Na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali głównie najmłodsi, którzy uczęszczają na zajęcia grup i sekcji działających w ksiąskim CK. Podczas koncertu wystąpili:

  • Grajki-śpiewajki,
  • Seniorita Dance,
  • Helen doron,
  • Grupa Fitness,
  • Chór Consensus,
  • Grupa Hip-hop,
  • Orkiestra Dęta OSP Książ Wielkopolski.

Warto podkreślić, że to nie wszystkie grupy, które działają w Centrum Kultury. Obecnie CK w swojej ofercie ma aż 22 sekcje.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Czas podsumowań i podziękowań dla partnerów i mecenasów ksiąskiej kultury

Tradycyjnie koncert jest okazją do podsumowania mijającego roku. W trakcie wydarzenia Mariola Kaźmierczak zdradziła kilka ciekawostek. Jedna z nich dotyczy ksiąskiej Biblioteki Publicznej i rekordu wypożyczonych książek. W tym roku jedna z czytelniczek wypożyczyła aż 374 książki. Wręczono również nagrodę w konkursie „Ksiąscy patroni 2024", który polegał na stworzeniu logo. Laureatką wspomnianego konkursu została Aleksandra Kulisza-Zielińska.

Koncert Bożonarodzeniowy w Książu Wielkopolskim. Na scenie wystąpiły grupy i sekcje działające przy ksiąskim Centrum Kultury [film, zdjęcia]
Tomasz Barylski

Nie mogło również zabraknąć podziękowań dla wszystkich osób i instytucji, które współpracują z Centrum Kultury. W tym gronie są nie tylko sponsorzy i partnerzy, ale również szkoły i przedszkola, Koła Gospodyń Wiejskich czy druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Książ Wielkopolski. Podziękowania wręczył burmistrz Książa Wielkopolskiego, Teofil Marciniak.

Śpiewająca szefowa ksiąskiego CK, czyli wielki finał koncertu

Na sam koniec dodamy, że w wielkim finale koncertu usłyszeliśmy polskie kolędy. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowała m.in. szefowa Centrum Kultury, Mariola Kaźmierczak oraz Anna Kaczmarek, która zajmuje się na co dzień Uniwersytetem Entuzjastów Świata. Razem z nimi wystąpiła Anita Szymanowska oraz Patrycja Cicha z Chóru Consensus.

Koncert Bożonarodzeniowy w Książu Wielkopolskim. Na scenie w...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto