Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci z gminy Książ Wielkopolski odwiedziły wielkopolskie królestwo kloców Lego! Zobaczcie jak było w Historyland w Poznaniu

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
CK Książ Wielkopolski
Ferie w pełni i dzieci oraz młodzież chętnie korzystają ze zorganizowanych dla nich półkolonii i zajęć. Dzieci z gminy Książ Wielkopolski spędzające ferie z Centrum Kultury wybrały się do wielkopolskiego królestwa klocków Lego, czyli do Hystoryland. Wizyta w tym miejscu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zobaczcie, jak było!

Historia Polski stworzona z kloców Lego

Historyland to miejsce, gdzie pasja twórców tego miejsca, jaką są klocki Lego, spotkała się z zamiłowaniem do historii. Efektem tego spotkania jest miejsce, gdzie przy pomocy ponad miliona tych najsławniejszych klocków na świecie stworzono między innymi osadę w Biskupinie, makietę przedstawiającą bitwę pod Grunwaldem, czy takie miejsca jak stocznia Gdańska i Wawel.

Dodatkowo makiety stworzone z klocków są obudowane multimediami, które dodatkowo uatrakcyjniają to miejsce i pokazują historię Polski w nietuzinkowy i atrakcyjny sposób.

Pierwszy wyjazd z CK Książ podczas tegorocznych ferii

Wyprawa do Historyland to pierwsza wycieczka zorganizowana przez CK Książ Wielkopolski w ramach ferii dla dzieci z gminy Książ. Śmiało można uznać, że wyprawa była strzałem w przysłowiową w dziesiątkę i sprawił młodym mieszkańcom gminy dużą frajdę i możliwość zobaczenia czegoś nowego.

Historyland - ile kosztuje wstęp?

Kto wie, może też wybierzecie się ze swoimi pociechami lub sami do tego niezwykłego miejsca, które znajduje się w Poznawaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich w hali 3A przy ul. Głogowskiej 14.

Ceny biletów kształtują się następująco:

  • bilet normalny - od 40 złotych;
  • ulgowy - od 30 złotych (dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia);
  • rodzinny - od 120 złotych (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wejścia czterech osób, w tym maksymalnie dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci do 18. roku życia);
  • dzieci poniżej 3 lat - wejście bezpłatne (wstęp tylko z rodzicem lub opiekunem);
  • grupy zorganizowane przedszkolne i szkolne (do 16 roku życia): grupy 10-20 osób 28 zł/os, grupy powyżej 20 osób 29 zł/os.

Bilety można zakupić online, miejsce jest nieczynne w poniedziałki w pozostałe dni otwarte jest od 10.00 do 18.00, a ostatnie wejście jest możliwe o godz. 17:15.

Szczegóły odwiedzin w poznańskim Historyland dostępne na stronie internetowej tego miejsca.

Zobacz też na ŚremNaszeMiasto.pl:

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto