Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Strażaka w Małachowie. Podczas uroczystości oficjalnie otwarto remizę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 16 lat
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka na stałe zapiszą się na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Małachowie. W sobotnie, deszczowe popołudnie, 6 maja druhny i druhowie z miejscowego OSP wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami uczestniczyli w oficjalnym otwarciu nowej remizy.

Remiza OSP Małachowo to wspólne dzieło lokalnej społeczności

W przyszłym roku druhny i druhowie z Małachowa będą świętować 90-lecie swojej jednostki. Ten wyjątkowy jubileusz będą obchodzić mając do dyspozycji nową, rozbudowaną remizę. Warto podkreślić, że nowa siedziba OSP powstała dzięki staraniom jej członków, którzy poświęcili swój wolny czas na budowę wspomnianej remizy.

W pomoc jednostce zaangażowali się zarówno mieszkańcy jak i przedstawiciele władz samorządowych. O szczegółach opowiedział nam Jacek Dorsz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Małachowie w poniższym materiale filmowym.

od 16 lat

Nowa remiza w Małachowie oficjalnie otwarta

Sobotnie popołudnie było wyjątkowo deszczowe, ale nie przeszkodziło to lokalnej społeczności Małachowa w świętowaniu. Druhowie z OSP zadbali o namioty, pod którymi licznie zgromadzili się mieszkańcy miejscowości, by uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawił ks. Dawid Szymański, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kunowie.

Dzień Strażaka w Małachowie. Podczas uroczystości oficjalnie otwarto remizę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej [film, zdjęcia]
Tomasz Barylski

Po zakończonej eucharystii wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę i odśpiewano hymn. Poświęcono również tablicę pamiątkową, która została zawieszona na ścianie remizy, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele OSP i władz samorządowych. Wręczono również statuetki i podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie remizy.

Życzenia dla druhów i druhen z OSP Małachowo z okazji Dnia Strażaka

W tym szczególnym dniu nie mogło też zabraknąć życzeń z okazji Dnia Strażaka, które złożyli m.in. mł. bryg. Tomasz Kierzek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie i starosta powiatu śremskiego, Zenon Jahns Jednocześnie przekazał na ręce jednostki sprzęt, przecinarkę, która posłuży druhom podczas akcji.

Dzień Strażaka w Małachowie. Podczas uroczystości oficjalnie otwarto remizę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej [film, zdjęcia]
Tomasz Barylski

To ważny dzień dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Ukończone zostały prace związane z rozbudową strażnicy. Jest to miejsce, żeby złożyć serdeczne podziękowania. Podziękować trzeba tak wielu za tak wiele

- zwróciła się do zebranych Barbara Wierzbińska, burmistrz Dolska.

Po zakończonej części oficjalnej zaprezentowano krótki program artystyczny, a druhny i druhowie zaprosili mieszkańców i zaproszonych gości do zwiedzania remizy i obejrzenia okolicznościowej wystawy fotograficznej.

Dzień Strażaka w Małachowie. Podczas uroczystości oficjalnie...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto