Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Brodnica: Żaby z Żabna wzbudziły ciekawość nie tylko dzieci [GALERIA]

Bartosz Klimczuk
Żaby z Żabna wzbudziły ciekawość nie tylko dzieci
Żaby z Żabna wzbudziły ciekawość nie tylko dzieci Bartosz Klimczuk
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej „Gniazdo” nie próżnuje. W poprzednią sobotę we wsi Żabno zorganizowało niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami były widoczne w nazwie miejscowości płazy.

To był z pewnością wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci (dorosłych zresztą także), którzy poświęcili kilka godzin sobotniego popołudnia na odwiedziny w Żabnie. Tam bowiem czekały już panie z Towarzystwa Herpetologicznego Natrix z Wrocława, które wcześniej przygotowały główne gwiazdy całego wydarzenia.

Prezentowane żaby w żadnym wypadku nie spowodowały u obecnych negatywnych odruchów. Najciekawsze oczywiście były dzieci, które z wielką ochotą chciały dotknąć, a nawet wziąć na ręce wybrane okazy. To jednak nie koniec. Uczestnicy żabiego pikniku mogli sami spróbować wyłowić przedstawicieli tego gatunku z okolicznych stawów.

Zwierzęta, o jakichkolwiek mowa, zawsze wzbudzają ludzką ciekawość. Nie jest trudne pokazać grupie ludzi jakieś okazy. Dużo bardziej skomplikowane jest wyciągnięcie z tego nauki. Patrząc na to, z jaką uwagą dzieci i dorośli słuchali ekspertek od płazów i gadów oraz ile pytań zostało przez nich zadawanych na późniejszej prelekcji, można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że wszyscy uczestnicy wydarzenia opuścili je bogatsi o sporą dawkę wiedzy.

- Zostałyśmy zaproszone do Żabna już po raz drugi. Wcześniej podobne zajęcia ja i koleżanka miałyśmy okazję przeprowadzić pięć lat temu. Te dzisiejsze nie tylko są szersze ze względu na teoretyczną prelekcję, ale także przez fakt, iż znamy już tutejsze tereny i wiedziałyśmy czego można się spodziewać - mówiła jedna z przedstawicielek towarzystwa herpetologicznego.

- Pomyśleliśmy, że skoro mamy taką miejscowość w gminie jak Żabno, to i zajęcia o żabach muszą być tutaj zorganizowane. Jako, że w Poznaniu nie mogliśmy znaleźć osób, które mogłyby przyjechać i opowiedzieć nam trochę o płazach, skierowaliśmy swoją uwagę na Wrocław i tamtejsze towarzystwo herpetologiczne - powiedział Daniel Niewiński, jeden z organizatorów całego żabiego przedsięwzięcia.

Gmina Brodnica: Żaby z Żabna wzbudziły ciekawość nie tylko dzieci [GALERIA]

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto