Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Śrem: imiona nadawane dzieciom w 2015 roku

Michał Jędrkowiak
Gmina Śrem: imiona nadawane dzieciom w 2015 roku
Gmina Śrem: imiona nadawane dzieciom w 2015 roku fot. arch. red.
Staromodne, nowoczesne, nietypowe... Lista imion, jakie w poprzednim roku nadawano dzieciom za każdym razem budzi emocje. I mówi o nas samych więcej, niż nam się zdaje - wskazuje na trendy i sentymenty.

Prezentujemy listę imion dzieci, które w 2015 roku rejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego w Śremie. Jak zaznacza Dorota Tomyślak z ratusza, która udostępniła nam listę imion, nie liczono dzieci urodzonych za granicą, a których akty urodzeń zostały wpisane do ksiąg polskich.

W urzędnicze rejestry USC Śrem wpisano 28 chłopców, którym nadano imię Antoni. Zofii urodziło się 25, a dziewczynek o imieniu Maja - 22. Amelii jest 19, a Janów 18. Imię Zuzanna nadano 18 dziewczynkom. Wojciechów, Franciszków i Aleksandrów na świat przyszło tyle samo - 17. Gabrielami zostało 17 dziewczynek, Antonin zaś było 15. Imię Lena ma w akcie urodzenia wpisanych 15 dziewczynek, tyle samo chłopców ma na imię Mikołaj. Szymonów jest 14, Filipów 13, Marcelich, Jakubów i Bartoszów 12. Imię Hanna otrzymało 13 dziewczynek, Alicji urodziło się 12, podobnie jak Julii. Na świat przyszło też 11 dziewcząt o imieniu Aleksandra oraz 11 chłopców o imieniu Kacper. Jako Marię wpisano 10 dziewczynek.

Do statystyk śremskiego USC wpisano 10 Igorów, Helen i Wiktorii. Kamilów było 9, podobnie jak Wiktorów, Adamów i Lilian. Mateuszów, Piotrów i Natanów przybyło po 8. Również po 8 nowych obywatelek gminy to Oliwie, Marceliny i Nadie. Stanisławów urodziło się 7, na świat przyszło też 7 dziewczynek o imieniu Iga.

Chłopców o imieniu Ignacy, Tymon, Tymoteusz, Miłosz i Ksawery jest po 6. Tyle samo jest dzieci o imieniu: Martyna, Agata, Michalina oraz Anna i Nikola. Blanki rejestrowano 5-krotnie, podobnie jak Natalie. Również Nikodemów, Hubertów, Alanów Urząd Stanu Cywilnego w Śremie rejestrował po 5 razy. Po 4 razy do ksiąg wpisywano: Kaje, Kornelie, Pole, Urszule i Marty oraz Michałów, Tomaszów, Fabianów, Oliwierów, Leonów oraz Maksymilianów. Po trzy razy występowały imiona: Nina, Sandra, Nela, Jagoda, Rozalia, Łucja i Marianna oraz Kajetan, Gabriel, Sebastian, Borys, Maciej, Krzysztof i Julian. Po dwa wpisy dotyczą dzieci o imionach: Karol, Oskar, Eryk, Patryk, Mieszko, Tobiasz, Paweł, Dariusz, Cezary, Olivier, Marcin, Stefan, Marek, Gracjan, Jerzy, Witold i Brajan oraz Dominika, Roksana, Ines, Milena, Beata, Monika, Barbara, Luiza, Sara, Klaudia, Emilia, Inga, Kalina, Aniela, Magdalena, Małgorzata, Anastazja, Laura i Karolina.

Najwięcej nietypowych imion jest wśród tych, które nadano tylko pojedynczym maluchom. Oto one: Flavia, Bruno, Kasandra, Otylia, Oktawia, Stefania, Isaac, Ziemowit, Julianna, Sonia, Jacek, Dorota, Amadeusz, Mofei, Adrian, Błażej, Fryderyk, Xavier, Ernest, Patrycja, Zoja, Jowita, Grzegorz, Radosław, Lilia, Tadeusz, Harry, Dawid, Dalia, Apolonia, Violetta, Jędrzej, Artur, Konstanty, Andrzej, Samuel, Jagna, Joanna, Aleks, Gustaw, Weronika, Matylda, Józefina, Brayan, Roger, Janina, Livia, Viktor, Kinga, Alex, Irena, Olga, Czesław, Marika, Marcela, Natasza oraz Olivia.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto