Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jedyna taka impreza w Śremie i okolicach. Dzień Kobiet Pań z Lucin kolejny raz w październiku!

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
Wieczór w sobotę 7 października to był zdecydowanie babski wieczór, a to za sprawą Dnia Kobiet Pań z Lucin, które po raz kolejny, zamiast bawić się w marcu doskonale bawiły się właśnie teraz. W tym roku impreza odbyła się nie w lucińskiej świetlicy, a w większej sali w Zbrudzewie. Tym razem motywem imprezy były lata 80. i 90.

Dzień Kobiet w październiku? Dlaczego nie! Tak bawią się Panie z Lucin

Po raz drugi pomysł na Dzień Kobiet w październiku okazał się strzałem w dziesiątkę. Tak właśnie swoje święto obchodzą Panie z Lucin.

Po raz pierwszy Dzień Kobiet w październiku Panie z Lucin świętowały w minionym roku, a powodem tego, był wybuch wojny w Ukrainie i decyzja, że nie będzie świętowania, kiedy za wschodnią granicą rozgrywa się prawdziwy dramat wielu ludzi.

Ubiegłoroczny Dzień Kobiet lucinianek stał pod znakiem włoskiej fiesty, czyli dobrego jedzenia z włoską nutą oraz występem Alberta Amati'ego, który porwał wówczas do zabawy wszystkie panie.

PRZYPOMINAMY:

Lata 80. i 90. królowały podczas Dnia Kobiet Pań z Lucin

W tym roku natomiast podjęto co do październikowego Dnia Kobiet dwie decyzje. Pierwsza, to decyzja, że tematem imprezy będą lata 80. i 90. Druga natomiast, to, że tym razem Dzień Kobiet z Lucin nie odbędzie się w Lucinach, ale w większej sali w Zbrudzewie, tak, żeby można nie tylko wspólnie spędzić czas, ale również doskonale się bawić przy tańcu.

Zwłaszcza tańczenie było istotną kwestią, gdyż gościem specjalnym tej imprezy był Bartek Wrona, który wystąpił specjalnie dla Pań z Lucin i porwał je do tańca.

Dzień Kobiet Pań z Lucin
Po raz kolejny Panie z Lucin bawiły się podczas Dnia Kobiet, który obchodzony był nie w marcu, a październiku!Katarzyna Baksalary

Przyszłoroczny Dzień Kobiet Pań z Lucin pod znakiem zapytania

Na koniec wspomnimy jeszcze o tym, że jak zapowiedzieli Zbigniew Maćkowiak, sołtys Lucin oraz Emil Majsner, mieszkaniec Lucin i członek tamtejszej rady sołeckiej, przyszłoroczny październikowy Dzień Kobiet Pań z Lucin najprawdopodobniej się nie odbędzie. Powodem jest zaangażowanie pieniędzy z Funduszu Sołeckiego w prace inwestycyjne na korzyść wsi, a mianowicie w budowę oświetlenia, które ma poprawić bezpieczeństwo.

Obecny jednak na sali Burmistrz Śremu już po deklaracji obu panów zapowiedział, że znajdą się środki na wsparcie organizacji październikowego Dnia Kobiet. Wszystko wskazuje więc na to, że Panie z Lucin mogą już szykować się do przyszłorocznej zabawy z okazji ich święta.

Po raz kolejny Panie z Lucin bawiły się podczas Dnia Kobiet, który obchodzony był nie w marcu, a październiku!

Jedyna taka impreza w Śremie i okolicach. Dzień Kobiet Pań z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto