Książ Wielkopolski. Biblioteka publiczna przeszła generalny remont

Bartosz Klimczuk
Biblioteka publiczna przeszła generalny remont Bartosz Klimczuk
Książ Wielkopolski. Obecny wygląd biblioteki publicznej w Książu Wielkopolskim za nic nie przypomina tego sprzed remontu. Dla burmistrza Teofila Marciniaka przeprowadzenie wizualnej zmiany pozwoliło temu miejscu wkroczyć wreszcie w XXI wiek. Ostateczny efekt z całą pewnością może się podobać lokalnym czytelnikom!

Uroczystość zgodna z reżimem

W poniedziałek 7 grudnia w siedzibie nowo odremontowanej biblioteki publicznej w Książu Wielkopolskim odbył się mały bankiet związany z długo wyczekiwanym otwarciem przybytku. Mimo, iż liczba gości musiała wpisywać się w obowiązujący reżim sanitarny, to nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu w kształcie książki oraz poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sebastianowa. Wszystkich zaproszonych gości przywitała Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury Książ Wielkopolski, która również zawiaduje lokalną biblioteką.

Będziemy starali się podnieść poziom czytelnictwa w naszej gminie, a mamy nadzieję, że nowy wygląd biblioteki nam w tym jeszcze pomoże - mówiła Mariola Kaźmierczak.

W TYK ROKU CENTRUM KULTYRY OBCHODZIŁO SWOJE 20-LECIE:

Lokalni przedsiębiorcy zaangażowani

Na remont początkowo planowano przeznaczyć mniej pieniędzy z gminnej kasy. Ostatecznie jednak, łącznie z zakupem nowych mebli, przeznaczono ponad 200 tys. zł.

Od czasów przenosin do budynku Urzędu Miejskiego w Książu Wielkopolskim biblioteka publiczna nie przechodziła generalnego remontu. Muszę przyznać, że spędzało nam to sen z powiek, ponieważ wcześniejszy jej wygląd za nic nie przypominał czasów, w których obecnie żyjemy. Na szczęście to się właśnie zmieniło - powiedział burmistrz Książa Wielkopolskiego, Teofil Marciniak.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w trakcie wprowadzania zmian w nowe wnętrza biblioteki korzystano z usług lokalnych przedsiębiorców, np. jeśli chodzi o żyrandole wykonane przez okolicznego ślusarza.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie