Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykłe warsztaty w Śremie. Uczestnicy będą zapoznawać się z tajnikami tworzenia gier edukacyjno-turystycznych

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
zdjęcie ilustracyjne - Katarzyna Baksalary/archiwum PPG
Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia gier edukacyjno-turystycznych, czyli questów. Uczestnicy tego wydarzenia poznają tajniki tworzenia wspomnianych gier, o których opowie Monika Bulińska.

O tworzeniu gier terenowych podczas warsztatów w Śremie

Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Prowadząca, Monika Bilińska zapozna uczestników z historią powstawania bezobsługowych gier edukacyjnych, zasad ich tworzenia, analizy miejsca, układania trasy, zagadek edukacyjnych, ruchu i zagadek oraz przygotowywania skrzyni ze skarbem czy promocji questów.

Osoby chętne będą miały możliwość kontynuowanie współpracy z Unią Gospodarczą Regionu Śremskiego przy opracowywaniu questów dotyczących parków miejskich w Śremie i w tworzeniu questów w miejscach, które wskażą sami uczestnicy warsztatów.

Questy aktywizują lokalną społeczność nie tylko w Śremie

Wydarzenie jest adresowane do miłośników kultury i historii regionalnej z Wielkopolskiej, którzy chcą zgłębić wiedzę i metody tworzenia questów. Jak czytamy w ogłoszeniu organizatora od uczestników wymagana jest otwartość na poznawanie ludzi, otoczenia i tematu spotkania.

Quest to bezobsługowa edukacyjna gra terenowa, która polega na szukaniu skarbów. Jej odbiorcami mogą być dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy, w zasadzie każdy, kto umie czytać. Jej wierszowana fabuła składa się z rymowanych wskazówek edukacyjnych, ruchu i zagadek. Wskazówki ruchu prowadzą uczestnika do ukrytego skarbu. Grę można realizować w dowolnej porze dnia i roku. Z uwagi na brak dodatkowego oznakowania trasy questu, są one stosunkowo łatwe i tanie w utrzymaniu. Największą zaletą questów jest aktywizacja społeczności lokalnej do poznania i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego

- poinformowała Monika Bulińska, prezes Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego.

Warsztaty gier edukacyjno-turystycznych w Śremie- szczegóły

[*]Termin: 18 kwietnia 2023 r.
[*]Godziny: 16.00-18.00
[*]Miejsce: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10, 63-100 Śrem
[*]Trener: Monika Bulińska
[*]Organizator i zapisy: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, 63-100 Śrem, ul. Okulickiego 3, tel. 61 28 32 704, [email protected] lub poprzez formularz on-line.

Zapisy do dnia 17 kwietnia 2023 r. Ilość miejsc ograniczona – 15 osób!

Partnerami warsztatów są: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, Klub Relax, Klub Senior+ przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Spółdzielczy Bank Ludowy im. Ks. P. Wawrzyniaka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Warsztaty są realizowane w ramach zadania publicznego „#Zielonomi w Śremie”. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto